IV tarptautinis akordeonistų konkursas „Ascoltate“

Antrą savaitgalį iš eilės dalyvaujame gražiuose renginiuose, kuriuos organizuoja entuziastinga Kauno akordeono bendruomenė. Šį kartą vykome į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją ir dalyvavome IV tarptautiniame akordeonistų konkurse „Ascoltate“. Šis konkursas gimė iš Kauno krašto akordeonistų konkurso-festivalio, vykusio 1992 metais. Vėliau renginys peraugo į respublikinį, tarptautinį, o 2009 metais jam buvo suteiktas pavadinimas „Ascoltate“, kuris išvertus iš italų kalbos reiškia „paklausykite“. Šiais metais konkursas vyko įprastiniu ir nuotoliniu formatais.

Konkurse ne kartą yra dalyvavę ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji atlikėjai. Šiemet mūsų gimnazijai atstovavo ir tapo laureatais: Jonas Vozbutas – Grand Prix, Motiejus Dudnikas – Grand Prix, kamerinis ansamblis „Sesės“: Austėja, Gabija ir Medeina Janauskytės – I vieta, Austėja Janauskytė – II vieta ir Gabija Janauskytė – II vieta. Mokinius konkursui paruošė mokytojos Daiva Vasauskienė ir Marytė Markevičienė. Konkurso vertinimo komisijoje dirbo Lietuvos, Italijos, Ukrainos, Serbijos, Kinijos, Suomijos, Lenkijos pedagogai ir atlikėjai.

Džiugu, kad konkurso dalyviai turėjo ir savo palaikymo komandą ‒ perklausų pasirinktinai dviejose salėse galėjo klausytis ir kiti gimnazijos akordeonistai. Vakare visi kartu mėgavomės Pasaulio akordeonistų konfederacijos prezidento Mirko Patarini (Italija), Laimono Salijaus ir VDU Muzikos akademijos kamerinio orkestro muzikavimu.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.