Jaunasis tyrėjas

Šiandien Lietuvos švietimo koncepcijoje didelis dėmesys skiriamas ne tik formaliajam ugdymui, bet ir neformaliajam. Per neformaliojo ugdymo veiklą, siekiama ugdyti sąmoningą asmenybę, sugebančią atsakingai ir kūrybingai spręsti savo problemas ir aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime. Šiaulių. S. Sondeckio menų gimnazijoje neformalusis ugdymas užima nemažą dalį viso ugdymo.

Gimnazijoje veikia „Jaunojo tyrėjo“ būrelis skirtas 5‒6 klasių mokiniams, kurio metu, susipažinę su biologiniais, fizikiniais bei cheminiais reiškiniais ir procesais, įgytas teorines žinias jie mokėsi taikyti praktiniuose užsiėmimuose. Tai teorinių žinių įtvirtinimas per praktinius darbus.

Būrelio metu nagrinėtos temos: medžiagų sudėties ir savybių pažinimas, šviesos ir garso suvokimas, susipažinimas su spalvomis, atvaizdais, vaivorykšte, vėju ir audra, žaibu ir griaustiniu. Susipažinta su šilumos, kaitros, atvėsimo procesais. Nepamiršta, kas dygsta, auga ir žydi (tulpių puošnumas, narcizo žiedas, augalų įvairovė).

Aplankytos ir miesto edukacinės erdvės. Šiaulių „Valerijono“ vaistinėje mokiniai susipažino su Lietuvoje augančiomis vaistažolėmis, ragauta įvairių arbatų su sveikuoliškais gardėsiais, susipažinta su vaistų gamyba. „Šiaulių vandenys“ darbuotojai papasakojo, kaip gaunamas geriamas vanduo, kaip atskirti užterštą vandenį nuo švaraus, mokiniai atliko testus, kurių dėka patys galėjo įsitikinti, kas yra „geras“ vanduo.

Užsiėmimo metu siekiama praplėsti mokinių žinias apie gamtą, ekologiją, padėti geriau suprasti aplinkos sudėtingumą ir vientisumą.

Dalyvaudami įvairiose veiklose, mokiniai mokėsi  rinkti, sisteminti, analizuoti bei vertinti informaciją, formuluoti hipotezes ir daryti išvadas.

Būrelio metu vyravo formuojamasis vertinimas, kuris rodo, ką konkrečiai mokiniai geba ir ko dar turi pasiekti, tobulinti, mokėsi vertinti kitus ir patys įsiverti.

Juk „mokslo ribos panašios į horizontą: kuo labiau prie jų artėji, tuo labiau jos tolsta“. (P. Buastas).

                                                     Gamta ir žmogus, fizikos mokytoja Giedrė Kielaitė

Komentavimo galimybė išjungta.