Jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

Lapkričio 26 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko tradicinė jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“.

Mokiniai atsitiktine tvarka buvo suskirstyti į 10 komandų, pavadintų Lietuvoje nenusileidžiančių žvaigždynų lotyniškais vardais. Kiekvieną komandą sudarė 7–12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Viktorinoje mokiniams buvo pateikta 10 komandinių ir asmeninių užduočių komplektų. Užduotims atlikti reikėjo ne tik teorinių astronomijos, fizikos, matematikos žinių, bet ir kūrybiškumo, darnaus komandinio darbo.

Užduotys buvo labai įvairios – žvaigždėlapyje reikėjo įvardinti Lietuvoje nenusileidžiančius žvaigždynus ir užrašyti jų lotyniškas santrumpas, pademonstruoti gebėjimą naudotis sukamuoju žvaigždėlapiu (planisfera), pagal nuotraukas nustatyti kosminius objektus, išspręsti astronominį kryžiažodį, uždavinį, atlikti kūrybines užduotis.

Sveikiname Šiaulių techninės kūrybos centro astrofizikos būrelio ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos 8 klasės mokinį Arijų Malakauską tapus pirmos vietos laimėtoju.

Fizikos mokytoja Giedrė Kielaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.