Jaunųjų pianistų konkursas „Saulėtos gaidos“

Gegužės 7 d. mūsų gimnazija surengė tradicinį, jau VI respublikinį jaunųjų pianistų konkursą „Saulėtos gaidos“, kuriame kviečiami dalyvauti 1‒8 klasių mokiniai, besimokantys skambinti fortepijonu. Šiais metais dėl pandeminės situacijos visi konkursai vyksta virtualioje erdvėje, yra klausomi ir vertinami atsiųsti įrašai. Vertinimo komisijai vadovavo VDU Muzikos akademijos Fortepijono katedros vedėjas doc. Donaldas Račys, jam talkino Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Virginija Ruzgienė ir mūsų gimnazijos fortepijono mokytoja ekspertė Laimutė Mameniškytė.

Mūsų gimnazijai atstovavo 5 jaunieji pianistai. Laureatais tapo 4 klasės mokinys Audrius Antanas Marozas (mokytoja M. Kaubrienė), 7 klasės mokinys Povilas Ušinskis ir 6 klasės mokinė Elzė Marija Pauliukonytė (abiejų mokytoja R. Sližienė). Elzė gavo ir specialų diplomą už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį. Diplomantėmis tapo ketvirtokė Karilė Marcinkevičiūtė (mokytoja V. Gučienė) ir šeštokė Danielė Daukšaitė (mokytoja R. Sližienė). Beje, mūsų mokiniai garbingai varžėsi Profesionaliojo ugdymo kategorijoje, kurioje pasirodė tik menų gimnazijų ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunieji pianistai. Džiaugiamės ir nuoširdžiai sveikiname!

Konkurso Grand Prix buvo apdovanota Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinė Aurelija Vanagaitė, besimokanti pas mokytoją ekspertę G. Kondrotaitę. Ji taip pat buvo pažymėta diplomais už geriausiai atliktą klasikinio stiliaus kūrinį bei už artistiškumą ir įtaigų grojimą.

Esame labai dėkingi dailės mokytojai Aidai Juškaitei, sukūrusiai meniškus konkurso diplomus ir padėkas, o IT specialistui Žilvinui Simeliui už nuolatinę pagalbą darant įrašus ir apipavidalinant konkurso medžiagą virtualioje erdvėje.

Fortepijono metodinės grupės pirmininkė Marija Kaubrienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.