Jaunųjų talentų koncertai

Kiekvienais metais Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ organizuoja tradicinius renginius, kuriuose dalyvauja žymūs Lietuvos muzikiniai kolektyvai kartu su fondo globojamais jaunaisiais atlikėjais.

Šiais metais koncertai visai šeimai „Menų pakylėti“, kuriuose dalyvavo fondo globotiniai kartu su Valstybiniu Vilniaus kvartetu, kovo 14 d. skambėjo Klaipėdos koncertų salėje ir kovo 17 d. – Valdovų rūmuose Vilniuje. Šiuose koncertuose dalyvavo gimnazijos akordeonistas Jonas Vozbutas.

Kovo 23 d. jaunieji talentai muzikavo Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Barkausko. Iškilmingame labdaros koncerte „Vaikai vaikams“ atgimė paties maestro M. Rostropovičiaus idėjos. Garsus muzikas globojo tiek likimo talentu apdovanotus, tiek ligos nuskriaustus vaikus. Savo jautriu muzikavimu jaunieji atlikėjai  siekė atkreipti dėmesį į sergančius bendraamžius, dovanojo jiems savo sukurtą gėrį ir grožį, kvietė aukoti Vaikų ligoninės paramos fondui.

Didžiuojamės, kad tarp atlikėjų – buvę ir dabar gimnazijoje besimokantys mokiniai. Tai Liepa Jurgutavičiūtė, kuri šiuo metu mokosi Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, Justas Drakšas ir Jonas Vozbutas (buvęs Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos auklėtinis). Didžiuojamės ir tuo, kad Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Barkauskas taip pat buvęs mūsų mokinys, savo muzikinio kelio pradžią atradęs Šiaulių konservatorijoje.

Koncertu buvo siekiama atminti pasaulinio garso violončelininką, dirigentą, žmogaus teisių gynėją, filantropą Mstislavą Rostropovičių.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.