Joninių koncertas

Joninės – viena populiariausių švenčių, birželio 23–24 d. švenčiama ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių. Tai vasaros saulėgrįžos šventė (žiemos saulėgrįža – Kūčios, Kalėdos), kuomet šiauriniame žemės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Joninės (jų ištakos – Rasų šventė) apipintos pagonybės laikus siekiančiais papročiais, burtais, spėjimais, simboliais.

Šiandien Joninės neretai sutapatinamos su laisvadieniu ir masinėmis pramogomis, atspindinčiomis tik menką dalį tikrosios šios šventės prasmės. Todėl visų savo tautos tradicijas menančių ir jų išlikimu besirūpinančių žmonių pareiga yra kaip įmanoma labiau išsaugoti labai gražias ir prasmingas šios šventės tradicijas. Tuo tikslu Joninės „atkeliauja“ ir į prekybos centrus, nes šiandien būtent ten žmonės dažniausiai praleidžia didžiausią dalį savo laisvadienių bei švenčių.

Birželio 23 d. Joninės buvo švenčiamos Šiaulių PC „Akropolis“. Tai skamba kiek keistokai, bet reikia pripažinti, jog ten ši šventė buvo švenčiama kitaip, negu daugelyje kitų miesto vietų: be alkoholio, be ausų būgnelius sprogdinančios sunkiosios muzikos, su iš ąžuolo lapų ir pievose surinktų žolelių pinamais vainikais, vaikų gaminamais žibintais, žaidžiamais žaidimais ir, žinoma, skambia lietuviška muzika, kurią atliko mūsų gimnazijos kanklių ansamblis (Arvilė, Laura, Greta, Odeta ir Giedrė, mokytoja R. Vaišnorienė) bei Radviliškio kultūros centro kapela „Radvija“. Renginį vedė aktorė Silvija Povilaitytė.

Šis renginys įrodė, kad net ir prekybos centre gali būti švenčiamos etninės šventės. Juk esmė yra ne kur, o kaip mes gebame suvokti savo tautos tradicijas ir jas įdomiai, suprantamai bei patraukliai perteikti šiuolaikiniam žmogui.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.