„Jovarėlis“ Sankt Peterburgui dovanojo lietuviškas Velykas

Balandžio 14-15 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos dainų ir šokių ansamblis „Jovarėlis“ (vad. Regina Vaišnorienė, Rita Ragauskaitė ir Aldona Masėnienė) ir Šiaulių kultūros centro šokių ansamblio „Želmenėliai“ jaunimo grupė (vad. A. Masėnienė) dalyvavo X Tarptautiniame Michailo Glinkos festivalyje Sankt Peterburge (Rusija). Tai prestižinis profesionaliosios muzikos festivalis, kurio baigiamasis koncertas vyko įspūdingo grožio akademinėje M. Glinkos Kapelos salėje.

Lietuvaičiai festivalio klausytojus pasveikino su tuo metu Rusijoje švenčiamomis šv. Velykomis ir parodė lietuviškas Velykas atspindinčią programą. Šiauliečių pasirodymą festivalio klausytojams pristatė Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė.

Festivalio žiūrovai ir organizatoriai liko nustebinti muzikantų ir šokėjų aukštu meniniu lygiu, nuoširdumu ir pasišventimu savo atliekamam darbui. Tautinių kostiumų gausa ir įvairovė, lietuviškų margučių ir verbų švytėjimas scenoje, liaudies muzikos ir šokio virtuoziškumas bei nepriekaištingas programos atlikimas sukėlė klausytojų susižavėjimą, kuris ne kartą artistus šildė gausių ovacijų ir aplodismentų banga. Festivalio organizatoriai dėkojo lietuvaičiams už aukšto lygio lietuviškos kultūros pristatymą Rusijos žmonėms ir linkėjo didelės kūrybinės sėkmės ir gausių koncertų. Ansambliai „Jovarėlis“ ir „Želmenėliai“ buvo apdovanoti festivalio laureato statulėle ir diplomu.

Kolektyvus dalyvauti renginyje pakvietė Sankt Peterburgo chorinio dainavimo mokyklos  „Rondo“ mišrus choras. Vizito metu lietuvaičiai ir „Rondo“ choras surengė draugystės koncertą – vakaronę, kurios metu kolektyvai ne tik atliko savo tautos muziką, bet ir kartu mokėsi lietuviškų šokių. Buvo pažadėta, jog Šiaulių ir Sankt Peterburgo kultūrinė draugystė bus plėtojama ir toliau. Šiauliečiai lauks svečių iš Rusijos atsakomojo vizito.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.