Kitokia muzikos istorijos pamoka

Palydint paskutinę pavasario dieną, gegužės 31-ąją, muzikos istorijos pamokos metu gimnazijos penktokai kartu su klasės vadove Rasa Zurbiene ir mokytoja Nėlida Januškiene svečiavosi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje.

Ugdytiniai sužinojo, jog ši skaitykla buvo įsteigta 2018 m. sausio 2 d. vykdant bibliotekos struktūros reorganizaciją, sujungus į vieną struktūrinį padalinį Meno ir Muzikos skyrius. Vaikams buvo parodytas skaityklos fondas, kurį sudaro meno ir muzikos leidiniai, spausdintos natos, garso ir vaizdo įrašai (CD, DVD), vinilinių plokštelių galerija. Sondeckiukams buvo staigmena ir džiaugsmas, kai matomoje vietoje šalia naujausių leidinių pamatė knygas apie profesorių Saulių Sondeckį.

Pavaikštinėję ir apžiūrėję Meno ir muzikos skaityklos bibliotekos knygas, mokiniai keliavo į fonoteką. Ne visi žinojo, jog ten galima klausytis ne tik muzikos įrašų, bet ir naudotis muzikos instrumentais ‒ pianinu bei gitara ‒ laisvalaikiui ar mokymosi tikslais. Fonotekoje jaunuosius muzikantus labai sudomino patefonas. Tad jie galėjo paklausyti ir senesnių, ir naujesnių vinilinių plokštelių įrašų. Išsiaiškino, kodėl įrašo kokybė ne visada būna labai gera. Vieni mokiniai drąsiai uždavinėjo klausimus, kiti dalinosi džiaugsmu turėdami nuosavą patefoną namuose. Keletas mokinių, dėkodami už šią edukaciją, atliko pianinu po linksmą kūrinėlį.

Dėkojame bibliotekos darbuotojams už šiltą priėmimą, už puikiai praleistą laiką, kuris prabėgo nepastebimai. Muzikos istorijos pamoka vaikams patiko, nes ji buvo kitokia kitokioje erdvėje. Jie susipažino su mūsų mieste esančia turtinga Meno ir muzikos skaitykla, kurioje galima rasti daug naudingos informacijos mokantis muzikos istorijos. Ugdytiniai pažadėjo sugrįžti į šią meno ir muzikos erdvę ir paraginti ateiti draugus.

Mokytoja Nėlida Januškienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.