Kitokia pamoka

Gimnazijos 5 klasės mokiniams Gamta ir žmogus pamoka tema „Žmogus ir gamta – natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“ vyko netradiciniu būdu. Nagrinėdami aplinką ir evoliuciją sugalvojome į pamoką pasikviesti geologijos mokslų daktarą Joną Šečkų, kuris aktyviai dalyvauja ne tik geologijos mokslo sklaidos veikloje, bet ir žiniasklaidoje, televizijoje, radijo laidose.

J. Šečkus mokiniams papasakojo apie Žemės ir kosmoso ryšį, kaip Žemė formavosi, keitėsi, kokią įtaką daro Mėnulis mūsų planetai, kaip susidarė uolienos. Nagrinėjo vandens ir uolienų apytakos ratus.

Pamokos pabaigoje vyko diskusija apie galimus pavojus: žemės plutos judesius, kurie sukelia Žemės drebėjimą, ugnikalnių įsiveržimus, nuošliaužų susidarymą, krantų ardą, smėlio audras.

Įgyvendinant pamokos uždavinį buvo siekiama paskatinti mokinius augti kartu su gamta, nenutolstant nuo jos, suprasti ir išmokti vertinti ją bei joje vykstančius reiškinius, domėtis savo aplinka, ištekliais, rūpintis jų išsaugojimu. Nuo to priklauso ir viso pasaulio kultūriniai pokyčiai.

Mokytoja Giedrė Kielaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.