Koncertai virtualioje erdvėje

Gimnazijos 6 klasės akordeonininkas Motiejus Dudnikas nuotolinio mokymo laikotarpiu, kai sumažėjo galimybės tiesiogiai bendrauti ir koncertuoti, įsijungė į aktyvią veiklą virtualioje erdvėje.

Užsienio šalyse gyvenantys lietuviai ir tautiečius jungiančios organizacijos vis dažniau bendrauja internetu. Motiejus kartu su savo  mama bendradarbiauja su Pasaulio lietuvių bendruomene, kuri savo veikla siekia, kad bendri darbai ir projektai sujungtų bei padėtų bendrauti lietuviams visame pasaulyje.

Pasaulio lietuvių bendruomenės projektas „Vienybės daina“, kurio idėja gimė Italijos lietuviams, subūrė 65 vaikus iš viso pasaulio drauge su operos dainininku Merūnu Vitulskiu. Jų atlikta daina tapo  vienybės himnu. Projekte dalyvavo ir Motiejus.

Birželio 20 dieną vyko pasaulio lietuvių koncertas ir tiesioginis interviu su atlikėjais „Mes – pasaulio lietuviai“. Šalia garbių atlikėjų iš skirtingų pasaulio šalių dalyvavo ir gimnazijos akordeonistas Motiejus Dudnikas. Koncerto organizatoriai ‒ Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė bei Pasaulio lietuvių bendruomenės Plėtros ir tvarumo komisija teigia, kad pandemija lietuvių neatskyrė, o atvirkščiai – juos suvienijo, sutelkė ir leido į esamą situaciją pažiūrėti iš kitos pusės, atjausti tuos, kurie dabar stokoja.

Šiuo laikotarpiu Motiejus priėmė dar vieną iššūkį – ryžosi dalyvauti virtualiame koncerte, kurį organizuoja Sankt-Peterburgo kūrybinis klubas „Harmonika“. Klubui vadovauja  N. A. Rimskio-Korsakovo vardo konservatorijos docentas Vladimiras Orlovas. Klubo veiklos tikslas ‒ palaikyti jaunuosius akordeonistus. Birželio 27-ąją Motiejus dalyvavo trečiajame tiesioginiame šio festivalio virtualiame koncerte.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.