Koncertas „Akordeonas vienija“

Rugsėjo 22-ąją, minint Saulės mūšio – Baltų vienybės dieną, XI tarptautinis akordeono muzikos festivalis-konkursas „Linksmasis akordeonas“ pakvietė miesto visuomenę į atidarymo koncertą Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje. Šiandien Saulės mūšis simbolizuoja Baltų tautų vienybės, jų bendros kilmės ir likimo idėją, tad festivalio-konkurso organizatoriai neatsitiktinai pasirinko šią datą ir koncerto pavadinimą „Akordeonas vienija“.

Nuskambėjus jungtinio mūsų gimnazijos ir Šiaulių miesto akordeonistų orkestro, vadovaujamo Marytės Markevičienės, atliekamų kūrinių programai, koncertą tęsė profesionalus Vilniaus miesto mokytojų namų akordeonų orkestras ,,Cancona“ ir solistai: R. Ungurs (akordeonas), A. Stančikaitė (vokalas), J. Filmanavičius (ksilofonas). Orkestro „Cancona“ meno vadovas ir dirigentas prof. R. Sviackevičius. Programoje skambėjo C. Gounod, F. Schubert, R. Leonavallo, S. Moniuszko, J. Peškovs, P. Čaikovskio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Koncerto kulminacija – jungtinis svečių, mūsų gimnazijos ir Šiaulių miesto akordeono mokytojų ir mokinių orkestro pasirodymas. Tai ir buvo oficialus XI tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ atidarymas. Šis orkestras ir šis koncertas – tai Lietuvos akordeonistų, įvairių atlikėjų, jaunųjų muzikų, jų mokytojų, tėvelių ir muzikos mylėtojų-klausytojų – VIENYBĖ. Koncertas pasiekė savo tikslą – apjungė ir suvienijo ne tik gausų būrį atlikėjų, bet ir platų klausytojų ratą.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.