Konferencija „Gamta ir vaikas“

Gegužės 23 d. Šiaulių Rėkyvos progimnazijoje vyko respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų, pradinių klasių mokinių bei mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, konferencija „Gamta ir vaikas“. Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis gamtamokslinėmis temomis formuojant patyriminės veiklos įgūdžius.

Ketvirtos klasės mokinės Auksė Aidukaitė ir Patricija Astrauskaitė paruošė pranešimą „Egzotinių augalų sėklų daiginimas“, kuriame pristatė ketvirtokų eksperimentą su egzotinėmis sėklomis. Mergaitės papasakojo, kokios sėklos buvo pasodintos, kurių sėklų daigeliai išdygo, kiek paaugo, kodėl ne visos sėklos sudygo… Labai įdomu buvo klausytis ir kitų dalyvių pranešimų apie vandenį, jo svarbą gamtai, eksperimentus su vandeniu ir gintaru, apie Lietuvoje žiemojančius paukščius.

Po pertraukėlės jaunieji pranešėjai išsiskirstė į praktines veiklas: „Gintaras“, „Vanduo“, „Smėlis“, „Ekomuzika“, „Sportiada“. Auksė ir Patricija kūrė kompozicijas smėlyje iš įvairių akmenukų, kriauklių, pupelių, riešutų… Jų darbeliai tikrai buvo verti Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vardo.

Tai buvo puiki patirtis ne tik pristatant savo eksperimentą, bet ir dalyvaujant įvairiose patyriminėse veiklose!

Pradinių klasių mokytoja Loreta Škėlienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.