Konferencija  „Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje“

Vasario 23 dieną Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 7, 8 klasių mokinių nuotolinė respublikinė konferencija „Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje“. Šio renginio  tikslas –  sudaryti sąlygas Lietuvos moksleiviams pristatyti kūrybinius projektus, naujoves, inovacijas. Todėl konferencijoje buvo išskirtos šios probleminės sritys: STEAM projektai gamtos, informacinių technologijų, menų, socialinių mokslų ir matematikos  pamokose bei kūrybiniai projektai gimtosios ar užsienio kalbų pamokose.

Konferencijos pradžioje nuoširdų sveikinimo žodį tarė Regina Marozienė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos direktorė. Ji padėkojo konferencijos dalyviams už gausų dalyvavimą, už paruoštus pranešimus. Renginio organizatoriai dalyvius supažindino su mūsų gimnazija parodydami filmuką, kuris svečiams labai patiko. Mokinius padrąsino Šiaulių jaunųjų technikų centro projektų vadovas Romanas Šarpanovas, kuris skaitė labai įdomią paskaitą apie ateities pasaulį „Kai Einšteinas sutinka Picasso“.

Labai smagu, kad konferencijoje dalyvavo mokiniai iš pačių įvairiausių šalies mokyklų: Šiaulių „Juventos“ progimnazijos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos, Klaipėdos „Gabijos“ progimnazijos, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių progimnazijos, Šiaulių Dainų progimnazijos, Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus, Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinio ugdymo skyriaus, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Šiaulių Gegužių progimnazijos, Joniškio r. Kriukų pagrindinės mokyklos, Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos, Šiaulių „Rasos“ progimnazijos, Šiaulių Salduvės progimnazijos, Šiaulių ,,Santarvės” gimnazijos, Šiaulių Didždvario gimnazijos.

Džiugu, kad mokiniai paruošė ir pristatė net 40 pranešimų pačiomis įvairiausiomis temomis. Dalyviai buvo suskirstyti į 3 sekcijas, nes, kaip minėta,  pranešimai buvo iš įvairių probleminių sričių. Mokinių pranešimų temos buvo labai įdomios, vaizdingos ir šiuolaikiškos „Ką jūs pakviestumėte video skambučiui?“, „Deimantai ir ne tik apie laimę“, „Komiksų kūrimas? Įdomu…“, „Aš ir mano knyga. Dizaino programa CANVA“, „Kur Daugėliai – daug gėlių“, „Paminklai Šiaulių rajone pastatyti per 30 laisvės metų“, „Pandemijos projektas – autorinė kūrybos paroda ,,Sapnai““, „Žiemos fizika“, „Robotų programavimas iššūkis ar kasdienybė?“, „Ar užteksime vandens vasarą?“, „Nupiešk matematiką“ ir kt.

Prie konferencijos dalyvių iš visos Lietuvos prisidėjo ir gausus būrys mūsų gimnazijos mokinių ir mokytojų: 8 kl. mokinė Vesta Verbaitė skaitė pranešimą „Mokausi kalbų. Suvokiu pasaulio reiškinių tarpusavio ryšius“ (mokytoja Zita Gramailienė), 7 kl. mokinė Davies Oksana Zukaite – „Gimtosios kalbos savaitė“ (mokytojas Virginijus Tamoševičius), 6 kl. mokinė Gabrielė Razgutė – „Pamokos kūrybiniai darbai gimnazijos laikraštyje“ (mokytoja Vitalija Šilerienė), 7 kl. mokiniai Motiejus Dudnikas, Augustė Gegeckaitė, Kamilė Dargužaitė – „Išmanūs ir kūrybingi anglų kalbos pamokoje“ (mokytoja Daiva Dijokienė), 7 kl. mokinė Elinga Kalytytė – „Kodėl „Tautiška giesmė“, o ne kitas kūrinys yra Lietuvos Respublikos himnas?“, 8 kl. mokinės Vesta Verbaitė ir Patricija Gedrimaitė – „Spalvoti muzikos garsai“ (mokytoja Nėlida Januškienė), Patricija Gedrimaitė – „Kaip mokausi per integruotas pamokas?“ (mokytojos Vilma Ratkevičienė, Loreta Kundrotienė), Vesta Verbaitė – „Praktinė-kūrybinė veikla biologijos pamokose“ (mokytoja Edita Leparskienė) ir „Pasaulinio atšilimo pasekmės“ (mokytoja Ona Girjotienė), 7 kl. mokinė Judita Smuikytė – „Kultūros paveldo objektų nagrinėjimas istorijos pamokose“ (mokytoja Dalė Marcišauskienė), Ia ir Ib gimnazijos klasių mokinės Juta Giceviča, Kotryna Mickutė, Ramunė Hvajon Vaicekauskaitė – „Atgiję paveikslai“ (mokytojos Loreta Narušienė, Justina Šaltė), 6 kl. mokinys Povilas Petrutis – „Mokytis matematikos galima išmaniai“ (mokytojas Gražvydas Nemeikšis) ir „Nuo paprastųjų mechanizmų iki šiuolaikinių robotų“ (mokytojos Giedrė Kielaitė, Rasa Jonaitienė).

Dėkojame pranešėjams, kad paruošė puikius pranešimus, kad nepabūgo juos skaityti nuotoliniu būdu.

Nors konferencija vyko nuotoliniu būdu, bet laikas neprailgo, nes pranešimai buvo labai įdomūs, naudingi, suteikiantys daug žinių ir modernūs. Labai nuoširdžiai ir gražiai  konferenciją  moderavo mūsų gimnazijos mokytojos Giedrė Kielaitė, Daiva Dijokienė, Dalė Marcišauskienė, Rasa Jonaitienė.

Ačiū konferencijos organizatorei ir iniciatorei Neringai Brazaitienei, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos bendrojo ugdymo skyriaus vedėjai, ir Laimai Katilienei, Šiaulių m. savivaldybės švietimo centro metodinės pagalbos skyriaus vadovei, už pagalbą ir patarimus. Taip pat dėkojame visai konferencijos darbo grupei.

Svečių atsiliepimai apie šį renginį patys geriausi, todėl tikimės, kad ši respublikinė mokinių konferencija Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje taps tradicinė.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vitalija Šilerienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.