Konkursas „Atlėk, sakale“

Lapkričio 17-ąją Alytaus muzikos mokykloje vyko XI respublikinis jaunųjų atlikėjų lietuviškos muzikos konkursas „Atlėk, sakale“. Šiemet konkurse dalyvavo lygių balsų ir mišrūs ansambliai. Vienoje kategorijoje varžėsi ir pianistai, ir stygininkai, ir liaudininkai, ir akordeonininkai, ir pučiamaisiais instrumentais muzikuojantys mokiniai.

Kadangi vienas iš konkurso tikslų buvo ugdyti mokinių tautinę savimonę ir populiarinti lietuvių kompozitorių muziką, visi ansambliai savo programoje turėjo atlikti lietuvių kompozitoriaus sukurtą kūrinį arba liaudies dainos perdirbimą. Taigi, ruošiantis šiam konkursui, ir mūsų dalyviai turėjo pagalvoti ‒ o ką gi mes atliksime.  Konkursui ruošėsi keturi akordeono metodinės grupės ansambliai, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių scenoje pasirodė tik du kolektyvai: tai mūsų sesučių Janauskyčių ir brolių Balčiūnų ansambliai. Džiugu, kad jiems pavyko puikiai atlikti savo programas ir laimėti savo kategorijose 1-ąsias vietas.

Nuvykus į Alytų, pasivaikščiojome po pušyną, kuriame yra gražus skulptūrų parkas, o prie jo įsikūrusi muzikos mokykla. Vakare užlipome ir ant aukščiausio Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų „Baltosios rožės“ tilto per Nemuną.

Esame dėkingi organizatoriams už gražų ir prasmingą renginį, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijai ‒ už galimybę dalyvauti šioje ansamblinio muzikavimo fiestoje.

Akordeono metodinės grupės pirmininkė Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.