Konkursas „Koks yra lietuvių tautos charakteris“

2020-ųjų pavasarį Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė miesto gimnazistus prisiminti tarpukario Lietuvos profesoriaus Stasio Šalkauskio filosofinę mintį, puoselėtas idėjas ir dalyvauti rašinio arba esė konkurse „Koks yra lietuvių tautos charakteris“.

Visos anketos temos – kokia lietuviškos kūrybos individualybė, koks lietuvių tautos charakteris, kaip sau vaizduojatės Lietuvos ateitį – labai aktualios ir šiandien. Ta tema buvo artima ir profesoriui S. Šalkauskiui. Jis ragino išmintingai ir kritiškai mylėti savo tautinę individualybę, diegti jaunajai kartai vidinio kultūringumo, moralines bei dvasines vertybes.

Labai džiugu, kad rašto darbo minties gilumu, originalumu ir kūrybiškumu išsiskyrė II gimnazijos klasės mokinės Adrijanos Balsytės ir IV gimnazijos klasės mokinės Evos Buitvydaitės rašiniai. Ačiū merginoms už dalyvavimą šiame konkurse!

Geriausi Šiaulių gimnazijų mokinių rašinio arba esė konkurso „Koks yra lietuvių tautos charakteris“ darbai šiuo metu eksponuojami virtualioje parodoje, o vėliau dar bus matomi ir Šiaulių miesto erdvėse.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vitalija Šilerienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.