Konkursas „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“

Balandžio 23 dieną Rietavo meno mokykloje vyko IV tarptautinis kamerinės muzikos festivalis-konkursas „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“. Dalyviai šiam konkursui ruošiasi labai ilgai, nes konkurso programoje privaloma atlikti M. K. Oginskio sukurtą kūrinį. Ilgai renkamės kūrinį, kuris tiktų konkrečiam dainininkui. Kūriniai atliekami originalo kalba, t. y., tekstas parašytas prancūzų kalba. Dainininkai kruopščiai mokosi teisingos tarties ir muzikinio teksto niuansų. Konkursas vyksta kas dveji metai, tai rudenį jau pradėsime ruoštis ateinančiam konkursui.

Šiais metais konkurse dalyvavo trys mūsų gimnazijos mokiniai. Pagal amžių jie buvo skirtingose kategorijose. Kamilė Fokaitė tapo konkurso diplomante, Lukas Repšys gavo padėką už nuoširdų dalyvavimą konkurse. Adrijana Balsytė visus sužavėjo M. K. Oginskio kūrinio „Meilės malonė“ atlikimu, tad jai atskirai už šio kūrinio atlikimą buvo skirta nominacija. Taip pat savo kategorijoje Adrijana pelnė II vietą.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo dainininkais. Linkime, kad jų noras dainuoti, dalyvauti konkursuose ir tuo garsinti savo gimnaziją kaskart tik stiprėtų. Dėkojame koncertmeisterėms Kristinai Drakšienei ir Irinai Tautkuvienei, kurios nuoširdžiai padeda mokiniams ruoštis konkursams. Už įrašų paruošimą dėkojame IT specialistui Žilvinui Simeliui.

Mokytoja Beata Smiltinikienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.