Konkursas „Regiu muziką“

Jau antrą kartą Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija surengė respublikinį mokinių piešinių konkursą „Regiu muziką“. Pirmasis, 2019 metais organizuotas konkursas, rėmėsi M. K. Čiurlionio žodžiais: „Negaliu atskirti to, ką matau, nuo to, ką girdžiu“. Šiemet buvo pasirinkta JAV dirigento Loepold Stokowski tezė: „Dailininkas tapo paveikslą ant drobės. Muzikantas tapo ant tylos“. Neatsitiktinai šių garsių menininkų frazės sieja muziką su vaizdu. Muzika ir dailė dažnai viena kitai tampa įkvėpimo šaltiniu – meno istorija žino daug dailės kūrinių, kurie pagrįsti muzika. Tas gražias muzikos ir dailės sąsajas nuolat puoselėja ir mūsų menų gimnazija, todėl pakvietėme ne tik mūsų gimnazijos, bet ir kitų Lietuvos mokyklų mokinius sukurti darbų šia tema. Konkursui darbus atsiuntė mokiniai iš Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, Šiaulių miesto J. Janonio, S. Šalkauskio gimnazijų, Dainų, Medelyno, Salduvės progimnazijų, Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokyklos, Radviliškio dailės mokyklos Baisogalos filialo, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus bei Šilėnų mokyklos.

Didžiulis vaidmuo muzikos ir dailės jungtyje tenka vaizduotei, todėl norime labai pasidžiaugti konkursui atsiųstų kūrinių idėjų įvairove, kūrybine laisve, originalumu, puikia pasirinktos temos ir dailės raiškos būdų darna. Komisijai teko nelengvas darbas atrinkti geriausius piešinius, todėl jie skyrė net ne po vieną antrąją ir trečiąją vietas, o taip pat nemažai nominacijų už skirtingas kūrybinių darbų ypatybes – pridedame konkurso laureatų ir nominantų sąrašą.

Laureatų ir nominantų sąrašas.

Gimnazijoje surengta reali kūrybinių darbų paroda. Kol kas dėl karantino ja gali pasigrožėti tik mokytojai, gimnazijos pradinukai ir abiturientai, tačiau tikimės, jog rugsėjį ši paroda pasitiks visus sugrįžusius gimnazijon mokinius.

Sveikiname konkurso laureatus, nominantus ir visus konkurso dalyvius, dėkojame jiems konkursui padėjusiems pasiruošti mokytojams bei kviečiame aplankyti virtualią parodą.

Taip pat dėkojame Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokyklos 6 klasės mokinei Anetei Švambarytei bei mūsų gimnazijos 7 klasės mokiniui Orestui Olišauskui – jų konkursinių darbų fragmentai tapo konkurso parodų skelbimo bei padėkų, diplomų dalimi.

Vertinimo komisijos pirmininkė Justina Šaltė

Respublikinio mokinių piešinių konkurso „Regiu muziką“ virtuali paroda

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.