Konkursas „Trophee Mondial 2020“ 

Lietuvos akordeonistai rugsėjo pradžioje gavo viltingą žinutę, kurią atsiuntė 70-ojo jubiliejinio konkurso „Trophee Mondial“ (Pasaulio Trofėjus) organizatoriai: „Nepaisant dramatiškos pasaulinės pandemijos „Trophee Mondial 2020“ vis tiek  įvyks! Nors esama situacija kardinaliai keičia konkurso formatą ‒ konkursas neįvyks Portugalijoje, kaip buvo planuota, visgi atsiveria kitos galimybės ‒ šiais metais pasirodyti konkurse yra žymiai paprasčiau, nes tiek nacionalinis turas, tiek pagrindinis konkursas vyks NUOTOLINIU BŪDU“.

Pirmą kartą Lietuvos akordeonistams buvo organizuotas nacionalinis konkurso turas. Iki šiol ši kategorija buvo skirta tik konkursą organizuojančios šalies atstovams. Nacionalinio konkurso turo darbą koordinavo šiuo metu Austrijoje gyvenanti akordeonistė Eglė Bartkevičiūtė. Atrankoje  dalyvavo gausus jaunųjų atlikėjų skaičius. Pasirodymas tokio aukšto lygio konkurse, kaip CMA „Akordeono pasaulio trofėjus“ ‒ puiki galimybė parodyti, jog net ir tokia maža šalis kaip Lietuva turi gausų būrį talentingų atlikėjų.

Konkurse dalyvavo gimnazijos mokiniai Austėja Janauskytė, Motiejus Dudnikas ir akordeonistų kvartetas: Jonas Vozbutas, Orinta Lukauskaitė, Miglė Dambrauskaitė ir Nojus Rimkus. Visi jie buvo puikiai įvertinti ir rekomenduoti dalyvauti pagrindiniame konkurse. Mokinius paruošė mokytojos Daiva Vasauskienė ir Marytė Markevičienė. Konkurso dalyvių pedagogai dalyvavo konkurso vertinimo komisijos darbe.

Šiuo metu gimnazijos akordeonistai ruošia įrašus pagrindiniam konkurso „Trophee Mondial 2020“ etapui.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.