Kūrybiškai paminėtas Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Kasmet spalį minimas Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Šių metų tema „Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė“.

Gražiai sutapo, jog  parodas, kurios šiuo metu eksponuojamos bibliotekoje, įkvėpė perskaitytos knygos.

Mokytojos Justinos Šaltės vadovaujami 2 klasės mokiniai parengė savo dailės raiškos darbų parodą „Kačių susirinkimas“. Žaismingi piešiniai labai pakelia nuotaiką visiems bibliotekos lankytojams.

Mokyklos bibliotekoje atsitiktinai rasta ir perskaityta knyga apie mokytoją Joną Murką dailės mokytoją Janiną Budrienę paskatino ieškoti daugiau informacijos apie Šiauliuose dirbusį ir daug Lietuvos švietimui nuveikusį pedagogą. Kartu su Ia gimnazijos klase ne kartą lankytas netoli mokyklos esantis įdomus paminklas „Pirmoji diena“, skirtas Jonui Murkai, piešti eskizai. Norint sukaupti daugiau informacijos apie šią asmenybę, buvo lankomasi ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos muziejuje, kuriame jo vadovė Rita Margevičienė papasakojo daugiau informacijos apie pedagogą, jo darbus, taip pat mokiniai skaitė ištraukas iš J. Murkos knygų ir jas aptarė. Mokinių darbuose paminklas mokytojui įgavo naujų spalvų. Šių veiklų, įkvėptų perskaitytos knygos apie pedagogą, rezultatas – paroda gimnazijos bibliotekoje.

III gimnazijos klasių mokinių dailės šakos ‒ dizaino kūrybos šaltiniu tapo jų pačių perskaitytos, vartytos knygos. Gimnazistai kūrė ir maketavo modernaus dizaino knygų skirtukus. Moksleivių, vadovaujamų mokytojos Janinos Budrienės, sukurtų skirtukų paroda taip pat puošia mokyklos biblioteką, džiugu, jog šie darbeliai turi ir estetinę, ir praktinę reikšmę.

Bibliotekininkė Rasa Zurbienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.