Laimėjimai konkurse „Karūna Barborai. Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės istorija“

Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno miesto dailės mokytojų metodinis būrelis organizavo respublikinį vaikų ir jaunimo dailės miniatiūrų konkursą „Karūna Barborai. Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės istorija“, skirtą dramaturgo Juozo Grušo 121-osioms gimimo metinėms ir jo dramos „Barbora Radvilaitė“ pastatymo Kauno dramos teatre 50-osioms metinėms.

Labai džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokiniai itin gausiai ir sėkmingai sudalyvavo šiame konkurse. Turime net septynias konkurso laureates skirtingose amžiaus kategorijose. I vietos nugalėtojas pačią jauniausią Austėją Norvaišaitę (4 kl.) ir Beatą Sturys (IV gimn. kl.), II vietos laimėtoją Smiltę Kontautaitę (5 kl.), II vietos laimėtoją Kają Siudikaitę (7 kl.). Šioms mergaitėms konkursui pasirengti padėjo mokytoja Aida Juškaitė. Dar trims konkurso laureatėms pasirengti padėjo mokytoja Vilija Lesauskienė – tai aštuntokės I vietos nugalėtoja Vaiva Vietaitė ir III vietos laimėtoja Ugnė Vasiliauskaitė bei II vietos laimėtoja Juta Giceviča (III gimn. kl.).

Ypatinga padėka ir atminimo dovanėlė įteikta Deimantei Jonaitytei, kadangi jos sukurtas darbas tapo ir konkursą pristatančio plakato, ir diplomų, nominacijų pagrindiniu akcentu.

Be to, keturios mokytojos A. Juškaitės mokinės gavo konkurso nominacijas. Armantė Lileikytė (5 kl.) – už žaismingumą kompozicijoje, Maja Gelžinytė (7 kl.) – už istorinę tiesą, Iglė Varkalytė (7 kl.) – už Juozo Grušo dramos atspindžius, Deimantė Jonaitytė (IV gimn. kl.) – už dailės kalbos įvaldymą.

Konkurse dalyvavusių septintokių Skaistės Gabriūnaitės, Deimantės Varvolytės (mokytoja A. Juškaitė) bei aštuntokių Noemy Podeszviak, Gabrielės Razgutės, II gimn. kl. mokinių Lukos Zigmantaitės, Martyno Jasaičio, Unės Griguolaitės, Samantos Jokubauskaitės, IV gimn. kl. mokinių Kotrynos Mickutės, Auksės Šarauskaitės sukurti skirtukai pateko į respublikinę miniatiūrų parodą, eksponuojamą J. Grušo meno gimnazijoje.

Sausio 12 dieną, konkurso organizatorių kvietimu, visa laureačių ir jų mokytojų komanda išvykome į Kaune vykusią apdovanojimų šventę. J. Grušo meno gimnazijoje mus svetingai pasitiko konkurso kuratorė dailės mokytoja ekspertė R. Klingaitė, kuri pakvietė apžiūrėti geriausių konkurso darbų parodą. Paroda išties labai gausi ir įdomi, ji parodė, jog kūryba yra neišsemiamas šaltinis – gausybė ta pačia tema kurtų miniatiūrų atsiskleidžia begaline įvairove – ir idėjų, ir raiškos ar komponavimo būdų. Paskui mūsų laukė iškilminga apdovanojimų šventė – koncertas.

Apdovanojimų šventės – koncerto akimirkos 1

Apdovanojimų šventės – koncerto akimirkos 2

Na, o galiausiai šios gimnazijos dailės mokytojai pakvietė apžiūrėti jų klasių, kūrybinių erdvių, mokinių kūrybinių darbų ekspozicijų. Buvo labai įdomu visa tai pamatyti, gavome daug įspūdžių ir vertingos patirties. Netgi truputį pavydu buvo, kad šios gimnazijos dailės ugdymui skirtos klasės yra tokios erdvios ir didžiulės, prie kiekvienos klasės yra nemažos patalpos darbams, medžiagoms, priemonėms sandėliuoti.

Tęsiant mūsų išvykų tradiciją, turėjome ir nedidelę kultūrinę programą – aplankėme Kauno paveikslų galeriją, kurioje apžiūrėjome dvi parodas: J. Meko gyvenimui ir veiklai skirtą parodą bei ukrainiečių dailininkų kūrybos darbų parodą. Mokinėms buvo smalsu padalyvauti interaktyviose šių parodų dalyse – siūlomomis priemonėmis susikurti tikrą laišką, pasigaminti voką ir išsiųsti jį adresatui ar prisijungti prie ukrainietės dailininkės siūlomos idėjos – bendrystėje gimstančio kūrinio, sukurti jo dalelę, pritaikant technologijų pamokose išmoktus dekoratyvinius dygsnelius.

Išvykos akimirkos

Sveikiname mūsų kūrėjas ir linkime nesustoti kurti, viešinti savo kūrybinius darbus įvairiuose konkursuose, parodose. O gimnazijos administracijai nuoširdžiai dėkojame už suteiktą galimybę konkurso laimėtojams gyvai pasimėgauti jiems skirta švente.

Mokytojos Aida Juškaitė ir Vilija Lesauskienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.