Laimėjimas Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje

Balandžio 16 dieną Zoom platformoje vyko 27-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados baigiamasis etapas, kuriame iš Šiaulių miestui atstovavusių trijų dalyvių, net dvi ‒ mūsų gimnazijos mokinės. Tai Ib gimnazijos klasės mokinė Ramunė Hvajon Vaicekauskaitė (mokytoja Justina Šaltė) ir II gimnazijos klasės mokinė Deimantė Jonaitytė (mokytoja Aida Juškaitė), Šiaulių miesto ture laimėjusios 1-ąją ir 2-ąją vietas.

Nuotolinė šalies olimpiada truko ilgai ‒ nuo 9.00 iki 20.00 val., dalyviai per 4 valandas turėjo sukurti darbą A2 formato lape, po to pristatyti jį komisijos nariams, atsakyti į jų pateiktus klausimus. Šalies olimpiadoje dalyvavo 69 įvairių Lietuvos miestų ugdymo įstaigų 8 klasių ir I‒IV gimnazijos klasių mokiniai. Dailės olimpiados tikslas ‒ plėtoti mokinių kultūrą bei saviraišką, rasti itin gabius mokinius ir juos ugdyti. Šių metų olimpiados tema „Pasakos, patarlės, priežodžiai ir minklės“. Baigiamajame olimpiados etape buvo paskelbta temos potemė „Pasakos be galo“.

Ramunė Hvajon Vaicekauskaitė apdovanota II laipsnio diplomu, labai savitai ir brandžiai komisijai pristatė savo sukurtą darbą, teigdama, jog pats pasakų sekimas ir yra pasaka be galo, o mes visi esame tos pasakos dalis. Yra laikas, kai jų klausomės, ir ateina laikas, kai patys girdėtas pasakas sekame.

27-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados laureatus ypač šiltai pasveikino ir kiekvienam asmeniškai palinkėjimus išsakė komisijos pirmininkė, Vilniaus dailės akademijos Senato pirmininkė, Vilniaus fakulteto Grafikos katedros vedėja doc. Marija Marcelionytė-Paliukė. Ramunei ji linkėjo:

„Ramune, buvo neįtikėtinai gera stebėti tavo spirgėjimą, klausytis pasakojimo, matyti šypseną. Akimirką visiškai užsimiršau, kad olimpiada vyksta nuotoliniu būdu. Toks jausmas, kad buvau tavo namuose-studijoje, kur kiekvienas kampelis ir tu pati esate užpildyti meno, kūrybinių procesų. Žinau, kad nesustosi, nes tokia esi, bet užtvirtinimui sakau sąmoningai žargonu – VARYK!“

Mokytoja Justina Šaltė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.