Liaudiškos muzikos ansamblis „Jovarėlis“

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudies muzikos ansamblis „JOVARĖLIS“ – jaunatviškas ir nuolat atsinaujinantis kolektyvas. Ansamblyje dainuoja ir groja 10–19 metų vaikai ir jaunimas. Kolektyvo įkūrėja ir meno vadovė – mokytoja ekspertė Regina Vaišnorienė. Ansamblį sudaro dvi grupės: choras (vadovė Rita Daukantaitė ir liaudies instrumentų orkestras (vadovė Regina Vaišnorienė).

Viena šio ansamblio sudedamųjų dalių – liaudies instrumentų orkestras. Orkestras gyvuoja nuo 1961 m. Šis kolektyvas respublikiniuose orkestrų konkursuose net tris kartus yra laimėjęs prizines vietas: III – (1976 m.), I – (1985 m.) ir II – (1987 m.). Su orkestru dalyvauta kompozitorių autoriniuose vakaruose, padaryta įrašų Lietuvos radijui ir televizijai. Kolektyvas dalyvavo visose respublikinėse ir pasaulinėse dainų šventėse, Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus XIV“ Rygoje (Latvija). 1993 m. orkestras grojo popiežiaus Jono Pauliaus II laikytose  šv. Mišiose Kryžių kalno papėdėje. Kolektyvas su lietuvių liaudies muzikos instrumentais ir jais atliekama muzika yra supažindinęs ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos, Kaliningrado srities, Čekoslovakijos, Olandijos, Lenkijos ir kitų šalių publiką. 2007 m. orkestras nominuotas geriausiu Lietuvos liaudies instrumentų orkestru ir jam įteikta „Aukso paukštė“.

Ansamblio choras kaip atskiras kolektyvas savo veiklą pradėjo 1939 m. Kolektyvas kasmet rengdavo koncertus miesto visuomenei, yra koncertavęs Latvijoje, Estijoje, dalyvavęs visose miesto, zoninėse ir respublikinėse dainų šventėse, Pasaulinėse lietuvių dainų šventėse, XIV studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus“ Rygoje, tarptautiniuose festivaliuose (XVIII tarptautinis bažnytinės muzikos festivalis Šiaulių katedroje), respublikiniuose dainų švenčių konkursuose yra pelnęs prizinių vietų. Choras yra jaunimo kamerinės sakralinės muzikos konkurso „Cantate Dominus“ bronzos medalio laimėtojas (2004).

Nuo 2006 m. choras ir orkestras koncertuoja kartu, pasivadinę liaudiškos muzikos ansamblio „Jovarėlis“ vardu. Kolektyvas yra dalyvavęs respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje (tarptautinis liaudiškos muzikos festivalis „Tūto“ (2006, 2009, 2014, 2016), tarptautinis P. Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių festivalis-konkursas (2008, 2013, 2017), Rusijoje (tarptautinio X Tarptautinio M. Glinkos festivalio laureatas (2012), Čekijoje (tarptautinio folkloro festivalio laureatas (2014), Austrijoje (tarptautinio folkloro festivalio laureatas (2016) ir kitur. 2018 m. ansamblis pasaulinėje folkloro taurėje Bulgarijoje laimėjo Grand Prix. Ansamblis nuolat dalyvauja dainų šventėse, įvairiose akcijose bei kituose projektuose, aktyviai koncertuoja šalyje ir svetur.

https://photos.google.com/share/AF1QipPBilZ7xOvoBsJzk7nX0nlbdRRbVDOAWzTban-Wfj2sTKTwzFAURVCYoZVRvbsQFA?key=MENkWU1ac0lJcHJPLS1oeDVHRDFOWHhDT1E4bzlR

Komentavimo galimybė išjungta.