Lietuvaičių sėkmė tarptautiniame fortepijono ansamblių konkurse S. Peterburge

2011 m. kovo 21-25 d. Sankt-Peterburge vyko 16-asis tarptautinis vaikų fortepijoninių duetų konkursas „Brat i sestra“ („Brolis ir sesuo“). Šis gilias ansamblinio muzikavimo tradicijas turintis konkursas yra rengiamas nuo 1995-ųjų metų. Jo organizatoriai – kompozitorius S. Banevičius ir pianistė L. A. Bruk.-garsi fortepijoninio dueto žanro propaguotoja ir atlikėja, grojusi kartu su savo vyru M. Taimanovu virš 30metų, išugdžiusi ištisą S.Peterburgo fortepijoninių ansamblių mokyklą. Jai mirus, konkursas ,,Brolis ir sesuo“ nuo 1998m. yra vadinamas S.A.Bruk vardu. Jau keletą metų fortepijoninių duetų konkurso vertinimo komisijos darbui vadovauja L.A.Bruk sūnus Igoris Taimanovas, N. Rimskio-Korsakovo konservatorijos docentas, S.Peterburgo Fortepijoninių duetų sąjungos pirmininkas.

Šis konkursas – sudėtinė Tarptautinio vaikų kūrybos festivalio „Vaikų planeta“ dalis. Tuo pat metu vyko ir tarptautinis jaunųjų kompozitorių konkursas „Aš – kompozitorius“. Taigi, kovo 25d. vakare į Kompozitorių sąjungos koncertų salę susirinko abiejų konkursų laureatai. Laureatų koncerte pasirodę vaikai pasižymėjo artistiškumu, aukštu profesiniu lygiu ir muzikalumu. Laureatai buvo apdovanoti piniginėmis premijomis ir kompaktinėmis plokštelėmis.

Džiugu, kad šiais metais labai sėkmingai pasirodė duetas iš Šiaulių S. Sondeckio konservatorijos – papildomo mokymo skyriaus septintokės  Medeinė Mickevičiūtė ir Dominyka Malinauskaitė (mokytoja Marija Kaubrienė). Kartu su kitu duetu iš S. Peterburgo jos buvo pripažintos geriausiomis ir gavo I premiją Viduriniojoje amžiaus grupėje (konkurso dalyviai varžosi 3 amžiaus grupėse). Beje, šiais metais mergaitės vienintelės atstovavo Lietuvą ir kitas Baltijos šalis.

Konkursas vyko dviem turais. Pirmajame ture skambėjo klasikinio bei romantinio stilių opusai, specialiai konkursui sukurti S.Peterburgo kompozitorių privalomi kūriniai. Antrame ture buvo atliekama šiuolaikinė XX-XI a. muzika. Šalia Europos kompozitorių kūrybos Medeinė ir Dominyka skambino net tris lietuvių kompozitorių – V. Jakubėno, B.Dvariono ir V. Barkausko – kūrinius. Visa programa buvo atliekama mintinai. Vertinimo komisijos nariai pažymėjo mergaičių ypatingą ansambliškumą, susiklausymą, garso bei sceninę kultūrą.

Konkurso patirtis labai naudinga ir mokinius paruošusiems mokytojams. Vyko net keletą valandų trukęs vertinimo komisijos pokalbis – aptarimas, kuriame pasisakė visi komisijos nariai, buvo diskutuojama apie problemas ir aktualijas. Po to vyko atviros pamokos – seminarai, kurių metu profesoriai dirbo su konkurso dalyviais.

Mergaitės kartu muzikuoja nuo antros klasės, yra geros draugės, puikiai mokosi. Jos ne kartą tapo tarptautinių konkursų (Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje) laureatėmis. 2010 m. buvo apdovanotos Lietuvos respublikos Prezidentės Padėkos raštu.

Sankt-Peterburgas – Petro I miestas, į kurį vėl ir vėl norisi sugrįžti. 2003 metais atšventęs savo 300-ąsias metines, viliojantis savo nepakartojama istorija, architektūra ir kultūros dvasia. Per penkias buvimo jame dienas aplankytas Ermitažas, pora gerų klasikinės muzikos koncertų tik sužadino kultūrinio alkio poreikį… Ir kaip gaila, kad visai netoliese esančios vertybės taip nutolo, atskirtos kažkokių sienų bei nemenkų biurokratinių suvaržymų. Belieka tikėtis, kad tai – neamžinai…

Marija Kaubrienė

Šiaulių S. Sondeckio konservatorijos mokytoja – metodininkė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.