Lietuvos istorija pirmoko akimis

Lietuva turi garbingą ir didžią istoriją, kuri mus įkvepia, sukelia pasididžiavimą savo valstybe ir tuo, kad esame lietuviai.

Pradinių klasių mokiniai tik susipažįsta su svarbiausiais istoriniais įvykiais, menkai suvokia tų įvykių svarbą valstybės raidai. Siekiant paskatinti domėjimąsi Lietuvos istorija, ugdyti pagarbą bei skatinti pasididžiavimą valstybe kurioje gyvename, buvo nuspręsta paskatinti pirmokus savarankiškai pasidomėti istoriniais įvykiais, vėliau juos pristatyti bendraklasiams, mokyklos bendruomenei.

 

Istorinių įvykių interpretacija „pirmoko akimis“ prasidėjo nuo Žalgirio mūšio. Pirmokas Liudas Gumuliauskas parengė pristatymą panaudodamas Playmobil žaislines figūrėles. Pristatymas nepaliko abejingų. Pristatymo forma (naudojant žaislinius riterius), įvykių interpretacija prikaustė bendraklasių dėmesį ir sukėlė audringas diskusijas.  Visi vaikai dėl jiems priimtinos informacijos pateikimo formos šį mūšį ir jo eigą įsiminė ilgam.

Iniciatyvai pasiteisinus, tokie pat pristatymai buvo surengti visiems pradinių klasių mokiniams, penktokams ir „išaugo“ į Žalgirio mūšio koliažus. Tokią iniciatyvą tęsime, nes ji padeda augti pagarbai mūsų valstybei, vaikams suteikia kitokį, gilesnį valstybingumo ir valstybinių švenčių prasmės suvokimą.

Mokytojos Violeta Šuipienė ir Loreta Narušienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.