„Linksmasis akordeonas“ – Sugrįžimai

XI tarptautinis festivalis „Linksmasis akordeonas“ įsibėgėja. Rugsėjo 13 dieną koncertinės įstaigos „Saulė“ Vitražų salėje vyko gimnazijos buvusios mokinės Eglės Bartkevičiūtės solinis koncertas „Sugrįžimai“.

Eglė – 2016 metų Šiaulių miesto jaunojo menininko stipendijos laureatė. Šiuo metu ji mokosi Prancūzijoje pas pedagogą Frederic Deschamps ir ruošiasi konkursui „66 Trophee Mondial“, kuris vyks Portugalijoje. Konkurse ji dalyvaus dviejose kategorijose, atlikdama klasikinės ir lengvosios muzikos programas. Koncerto metu Eglė ir  atliko savo dvi konkursines programas, o klausytojai turėjo puikią progą išgirsti akordeonu atliekamą muziką, sukurtą laikotarpiu nuo baroko iki šių dienų, nors pats instrumentas skaičiuoja tik antrą šimtą metų.

Mėgavomės profesionaliu, išraiškingu, įtaigiu ir užburiančiu Eglės muzikavimu. Nepriekaištingas instrumento valdymas nukėlė klausytojus į pačius subtiliausius muzikos pasaulio kampelius. Koncerto programą klausytojams pristatė buvusi Eglės bendrojo fortepijono mokytoja Raimonda Sližienė, kuri puikiai pažįsta atlikėją ir savo laiku Eglei atskleidė labai daug muzikos pasaulio paslapčių. Kaip tik todėl šis duetas scenoje buvo darnus, o koncertas „Sugrįžimai“ puikiai įsiliejo ne tik į festivalio „Linksmasis akordeonas“, bet ir į Šiaulių miesto 780 metų gimtadienio renginius.

Kiekvienam iš mūsų malonu, kai sugrįžta mūsų vaikai, kai sugrįžta mūsų mokiniai ir kai galima pasidžiaugti – kokie jie išaugę, subrendę ir sustiprėję. Po koncerto Eglė mielai pasidalijo įspūdžiais apie mokymąsi Prancūzijoje su gimnazijos akordeono metodinės grupės mokiniais ir savo pavyzdžiu parodė, kad tik sistemingas, labai gerai organizuotas ir kruopštus darbas leidžia pasiekti norimų rezultatų, o norint jų pasiekti, tenka daug ko atsisakyti ir paskirti save tik grojimui.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.