LMTA vargonų klasės studentų koncertas

2013 m. gegužės 11 d. dieną Sauliaus Sondeckio menų mokykloje koncertavo LMTA vargonų ir klavesino katedros studentės, kurias koncertui ruošė doc. Virginija Survilaitė.   Virginija Survilaitė gimė 1952 m. birželio mėn. 7 dieną Kaune žymaus fleitininko, profesoriaus Liudviko Survilos šeimoje. 1977 m. ji baigė fortepijono ir vargonų specialybes Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. L. Digrio klasėje. 1984 m. su pagyrimu baigė Kijevo konservatorijos aspirantūrą.

1982 m. V.Survilaitė dalyvavo vargonininkų konkurse Kijeve, kur pelnė laureatės vardą ir  premiją už geriausią J.S.Bacho kūrinių atlikimą. Vargonininkė tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose Austrijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Šveicarijoje pas žymius  Europos vargonų profesorius M.Šlechta, J.E.Köhler, G.Bovet, A.Paganel, J.Guillou. V.Survilaitė aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje – Čekijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Moldavijoje ir Kirgizijoje, dalyvauja festivaliuose, koncertų cikluose. Ji surengė virš 800 koncertų solo, su įvairiais solistais, chorais ir orkestrais.

Vargonininkė paruošė penkių koncertų ciklą “J.S.Bachas ir jo amžinininkai”, monografijas “Senoji Čekų muzika”, “Senoji anglų muzika”, “Prancūzų Baroko meistrai”, “Prancūzų romantikų kūriniai”, “Visos J.S.Bacho tokatos vargonams”, ir kt.

Už koncertinę veiklę V.Survilaitei buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusios artistės garbės  vardas. V.Survilaitė pirmoji atliko ir redagavo eilę lietuvių kompozitorių B.Kutavičiaus, V.Bagdono,  V.Laurušo, J.Pauliko ir kt. naujų opusų.

Nuo 1980 m. V.Survilaitė dėsto vargonų specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijos  Vargonų ir klavesino katedroje, nuo 1992 yra šios katedros docentė. Iki 2005 m. jos vargonų klasę baigė virš 20 absolventų, kurie įsijungė į koncertinį Lietuvos gyvenimą, dalyvavo ir pelnė laureatų bei diplomantų vardus tarptautiniuose konkursuose. 2001 m. V.Survilaitė vedė vargonininkų meistriškumo kursus Suomijoje; ji buvo I-ojo, II-ojo ir III-ojo tarptautinių M.K.Čiurlionio konkursų žiuri narė.

Koncertą pradėjo Šiaulių S.Sondeckio mokinė Justina Leinartaitė, kuri pagrojo J.S.Bacho Preliudą d-moll. Koncertą tęsė LMTA studentės, kurios grojo senųjų prancūzų, vokiečių, italų autorių, tokių kaip N.Bruhns, C.M.Widor, T.Duboys ir J.S.Bacho kūrinius. Nuo pirmųjų akordų vargonininkės žavėjo profesionalumu ir išskirtiniu atlikimo braižu. Koncerto pabaigoje visoms atlikėjoms įteikėme atminimo dovanėles ir pakvietėme atvykti kitais metais.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.