Meistriškumo pamokos kartu su muzikos grandais

Liepos 29–rugpjūčio 4 dienomis Trakuose, įvairiose kultūrinėse erdvėse vyko jubiliejinis XV muzikos festivalis „Trakų fanfarinė savaitė“, kurioje dalyvavo gimnazijos trimito mokytojo Zigmo Drakšo mokiniai Austėja Venckutė, Povilas Petrutis ir Justas Drakšas. Kodėl fanfarinė? Festivalis susijęs ne su iškilmingais trimitų signalais – fanfarų gaudesiu, o su fanfariniu orkestru, kurį sudaro saksofonai, variniai pučiamieji ir mušamieji instrumentai. Fanfariniai orkestrai yra olandų ir belgų tradicija. Savaitės trukmės tarptautinis muzikos festivalis Trakų gyventojams bei svečiams kasdien vakarais dovanojo po vieną-du nemokamus įvairių žanrų muzikos koncertus. Šalia žinomų muzikantų koncertuose dalyvavo ir talentingas jaunimas.

Tai ne tik savaitės trukmės tarptautinis festivalis, bet ir neįprastas trigubas renginys. Meistriškumo kursus vedė patys atlikėjai – labai aukšto lygio, pasaulinio garso muzikantai, puikūs muzikos pedagogai. Anot savo mokinius visur lydėjusio mokytojo Z. Drakšo, tai buvo išskirtinė proga mokiniams pasisemti muzikos atlikimo paslapčių iš geriausių meistrų. Mokytojui pritarė ir vaikai – fanfarinė savaitė jiems buvo pati geriausia savaitė metuose.

Jaunieji muzikantai iš Šiaulių kartu su kitais iš įvairių Lietuvos miestų atvykusiais dalyviais visą savaitę pagal įtemptą dienotvarkę nuo 9 iki 18.30 val. dalyvavo individualiose pamokose, ansamblinio grojimo ir orkestro užsiėmimuose. Per savaitę išmoktą visiškai naują programą talentingas jaunimas atliko baigiamajame festivalio koncerte. „Įspūdis groti tokiame orkestre nenusakomas“ – džiaugiasi jaunieji muzikantai.

Povilo mama Ilona Šnarienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.