Meninė akcija „Susipažinkime: Antanas Gudaitis“

Spalio 11 d. gimnazijos mokiniai dalyvavo meninėje akcijoje „Susipažinkime: Antanas Gudaitis“ Šiaulių Ch. Frenkelio viloje, kur šiuo metu yra eksponuojama buvusio šiauliečio dailininko Antano Gudaičio paroda „Spalva ir potėpis“. Tai pirmasis edukacinio projekto „Pažink pasaulį ir save“ renginys, kurį šiemet pradėjome vykdyti, įgyvendinant bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių „Aušros“ muziejumi. Šio bendradarbiavimo iniciatorės mokytojos Raimonda Sližienė ir Loreta Narušienė.

Kad būtų smagiau, į renginį pasikvietėme bendraminčių – Šiaulių dailės mokyklos mokinių.

Renginį pradėjo III gimnazijos klasės mokinių Kamilės Kaučikaitės (fortepijonas) ir Kornelijos Morkevičiūtės (violončelė) duetas. Merginų atliekama muzika sukūrė puikią kūrybišką nuotaiką. „Aušros“ muziejaus Dailės skyriaus muziejininkė Jūratė Kaučikaitė labai įdomiai ir netradiciškai pristatė parodą ir dailininkai ėmėsi darbo: kūrė tapybines kompozicijas tiesiogiai stebėdami spalvingas A. Gudaičio drobes.  Jiems tapant, muzikinį foną kūrė Nedas Uzakov (gitara) ir Matas Beržinskas (saksofonas). Jauniesiems dailininkams pavyko pajausti A. Gudaičio tapybinį spalvų šėlsmą ir nuotaiką perkelti į savo tapybos darbus.

Antanas Gudaitis sakė, kas „menas yra ne tik savęs reiškimas, bet ir amatas. Reikia jį tobulai išmokti“. Ir mes turėjome unikalią galimybę mokytis iš šio menininko originalių drobių.

Mokytoja Loreta Narušienė

Daugiau nuotraukų

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.