Mokinių fotografijos paroda „Laiptų“ galerijoje

Šiaulių miesto „Laiptų“ galerijos antrajame aukšte šių metų vasario–kovo mėnesiais buvo eksponuojama Lietuvos mokinių fotografijų paroda „Aš kitas Aš“. Tai – vaikų ir jaunimo festivalio „Alfa karta x 6“ programos dalis. Projektą vykdė Šiaulių Dainų progimnazijos mokytoja Marytė Ruzgytė. Projektas – tęstinis, vykdytas dvejus metus. Mūsų gimnazijos mokiniai jame dalyvavo ir praeitais mokslo metais. Šiemet projekte dalyvavo 210 mokinių iš visos Lietuvos, buvo organizuotos fotografijų parodos įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Mūsų gimnazijai jame atstovavo mokytojos Vilijos Lesauskienės ugdomi mokiniai: Orestas Olišauskas, Barbora Oniūnaitė, Kamilė Pleskūnaitė, Goda Skėrė, Raminta Bernotavičiūtė ir Auksė Šarauskaitė.

Mokiniams buvo didelis netikėtumas išvysti savo fotografijas, atspausdintas nemažu formatu, estetiškai įrėmintas, išeksponuotas ant prestižinės galerijos sienų. Buvo daug jaudulio, šypsenų ir džiugesio. Kiekvieno autoriaus buvo atrinkta ir eksponuojama viena juodai balta fotografija. Atidarymo metu mokiniams buvo įteiktos parodos dalyvio padėkos ir galerijos suvenyrai. Įvairių miesto gimnazijų mokiniai, susirinkę į parodos atidarymą, susipažino, rado daug bendros kalbos, tad, netgi pasibaigus atidarymui, dar ilgokai nenorėjo skirstytis. Šventinę parodos atidarymo nuotaiką muzikos garsais padėjo sukurti mūsų gimnazijos mokinės Mantė Mannal Yacoub ir Rasa Juknaitė, kurias ugdo mokytojos Raimonda Sližienė ir Beata Smiltinikienė.

Ačiū mokytojai Marytei Ruzgytei už mokiniams suteiktą galimybę ne tik parodyti savo sukurtus darbus tokioje gražioje parodoje, bet ir palyginti juos su kitų mokinių fotografijomis, jas aptarti, padiskutuoti.

Mokytoja Vilija Lesauskienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.