Mokinių sėkmė fotografijos konkurse

Gruodžio 4 dieną Zoom platformoje vyko baigiamasis kasmetinio didžiausio Lietuvos mokinių fotografijos konkurso renginys, kuriame buvo apibendrinti ir paskelbti konkurso rezultatai, vyko virtualios geriausių darbų parodos pristatymas. Konkurso rengėjų Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro duomenimis 217 autorių pateikė 1462 darbus, tad išrinkti geriausius buvo išties nelengva. Fotografijas vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai: Vėtrė Antanavičiūtė-Meškauskienė, Romualdas Požerskis ir Dalia Mikonytė. Po konkurso rezultatų pristatymo vyko įdomi ir naudinga fotomenininkės V. Antanavičiūtės-Meškauskienės paskaita „Šiuolaikinės fotografijos kryptys“, pristatanti naujausias ir labai greitai kintančias fotografijos pasaulio madas. Renginyje dalyvavo bei paskaitos klausėsi ir mūsų gimnazijos mokiniai, besidomintys fotografija, bei jų mokytoja.

Labai nudžiugino, kad Ib gimnazijos klasės mokinės Adelės Pniauskaitės, kuri tik šį rudenį pradėjo lankyti fotografijos būrelį, sukurta fotografijų serija „Aš ir ruduo“ buvo komisijos pastebėta bei įvertinta. Adelė tapo konkurso prizininke. Ji apdovanota diplomu bei konkurso organizatorių ir rėmėjų prizais.

Sėkmė konkurse lydėjo ne tik Adelę. Komisija kruopščiai rinko geriausius konkurso darbus ir iš beveik pusantro tūkstančio apie 250 geriausiųjų atrinko virtualiai parodai. Smagu, jog į šią parodą pateko netgi 18 mūsų gimnazijos mokinių sukurtų darbų: trys Adelės Pniauskaitės, po vieną taip pat šiemet pradėjusių lankyti fotografijos būrelį Austėjos Venckutės ir Ramunės Hvajon Vaicekauskaitės, trijų fotografijų serija jau antrus metus būrelį lankančios Adrijanos Balsytės, Martynos Žilinskaitės penkių fotografijų serija, Evos Buitvidaitės 4 fotografijos ir viena Faustos Gedgaudaitės fotografija. Merginos apdovanotos parodos dalyvio diplomais. Konkurse dalyvavo ir Inos Stangevičiūtės bei Austėjos Špokauskaitės darbai. Mokinėms konkursui pasirengti padėjo mokytoja V. Lesauskienė.

Mūsų mokinių, respublikinės parodos dalyvių, darbai:

Konkurso rengėjai išleido stalinį ateinančių metų kalendorių, kurį dovanojo visiems konkurso prizininkams bei parodos dalyviams, jų mokytojams. Tikras siurprizas, jog atvertus sausio mėnesį, jame puikuojasi Faustos Gedgaudaitės fotografija su įrašu „Sauliaus Sondeckio menų gimnazija“. Smagu, jog mūsų mokiniai ne tik dalyvauja, laimi, bet ir reklamuoja mūsų šaunią gimnaziją.

Sveikinimai visoms kūrybingoms fotografėms!

Mokytoja Vilija Lesauskienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.