Mokomės iš geriausiųjų…

Geriausia pamoka jaunam muzikui – muzikuoti drauge su žymiais šalies atlikėjais ir geriausiais kolektyvais. Šių mokslo metų pradžia buvo kupina įspūdingų renginių bei galimybių talentingiems jauniesiems atlikėjams muzikuoti didžiojoje scenoje.

Rugsėjo 27 dieną mokytojų Nijolės Prascevičienės ir Raimondos Sližienės iniciatyva Chaimo Frenkelio viloje skambėjo III Šiaurės Lietuvos jaunųjų muzikų parado garsai. Koncertas buvo skirtas Pasaulinei muzikos dienai paminėti. Jame kartu su kitų mokyklų auklėtiniais dalyvavo gimnazijos mokiniai Augustė Gegeckaitė, Ugnė Krikščiūnaitė, Paulius Ubartas, Kamilė Kaučikaitė, Jonas Vozbutas, Orinta Lukauskaitė ir smuikininkų ansamblis. Tai ir buvo didžiojo muzikų parado pradžia.

Rugsėjo 29 dieną Jonas Vozbutas ir Justas Drakšas drauge su kitais M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojamais jaunaisiais muzikantais turėjo galimybę muzikuoti Tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje Plungėje kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, kurio meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – buvęs Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ugdytinis Modestas Barkauskas.

Spalio 1-ąją LDK Valdovų rūmuose vyko Didžioji muzikų šventė, skirta Pasaulinei muzikos dienai paminėti. Renginio metu pagerbti „Auksinio disko“ laureatai. Kartu su nominantais muzikavo ir gimnazijos auklėtiniai: Jonas Vozbutas, Orinta Lukauskaitė, Kamilė Kaučikaitė, Povilas Ušinskis, Paulius Ubartas ir smuikininkų ansamblis. Džiugu, kad tarp keturių nominantų – du akordeono atlikimo meno atstovai. Tai LMTA docentas Raimondas Sviackevičius, su kurio vardu siejamos šiuolaikinio akordeono atlikimo meno vystymosi tendencijos, ir grupė „Subtilu-Z“, kuri save pristato kaip ekstremaliai virtuozišką garso estetų sambūrį, kurio pagrindinis siekis – išskirtinė skambesio kokybė. Malonu, kad vienas iš grupės akordeonistų VDU Muzikos akademijos lektorius Povilas Velikis yra mūsų gimnazijos absolventas.

Spalio 5 dieną Jonas Vozbutas grojo kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Tarptautiniame Mažeikių muzikos festivalyje, diriguojant Maestro Juozui Domarkui. Jaunam akordeonistui  tai buvo didelė garbė ir dar didesnis išbandymas.

Spalio 12 dieną LDK Valdovų rūmuose vyko didysis labdaros koncertas „Muzikos pašaukti“, kuriame dalyvavo pasaulinio garso muzikos žvaigždės Mūza Rubackytė (Lietuva, Prancūzija, Šveicarija) ir Davidas Geringas (Lietuva, Vokietija), grojo Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas). Kartu su jais muzikavo jaunieji M. Rostropovičiaus fondo stipendininkai, tarp jų ir gimnazijos auklėtinis Jonas Vozbutas.

Šiuo metu gimnazistai ruošiasi gimnazijos jubiliejiniams koncertams Vilniaus rotušėje ir Šiaulių koncertų salėje „Saulė“, kur muzikuos kartu su Šiaulių miesto kameriniu orkestru ir dirigentu buvusiu Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtiniu Egidijumi Ališausku.

Visi šie koncertai – tai didelė patirtis jauniesiems atlikėjams žengiant pasirinktu  muziko keliu, tai galimybė dalintis tuo, ko išmokome, tai jų sėkmės garantas. Mokinius šiems koncertams paruošė mokytojai Nijolė Prascevičienė, Raimonda Sližienė, Zigmas Drakšas, Regina Vaišnorienė, Marytė Markevičienė.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.