Mokytojų klubo patirtys „Skalvijoje“

Vasario 15-ąją gimnazijos autobusu į Vilnių išvyko grupė gimnazijos pedagogų.

Gimnazija šiais mokslo metais dalyvauja asociacijos „Kūrybinės jungtys“ tęstinėje programoje „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“. Ši programa yra viena iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Kultūrinės edukacijos sistemos mokiniams modernizavimas“ dalių. Mūsų gimnazijos Mokytojų klubo veiklą kuruoja kūrėja Simona Košinskaitė.

Šios kelionės tikslas buvo susipažinti su nacionalinio kino edukacijos projektu „Mokausi iš kino“, kuris vykdomas „Skalvijos“ kino centre. Projekto dalyviams siūloma peržiūrėti daugiau nei penkiasdešimt filmų, skirtų įvairaus amžiaus moksleiviams. Filmuose nagrinėjamos vaikams ir jaunimui aktualios temos.

Prieš kelionę privalėjome atlikti „namų darbus“, peržiūrėti ir paanalizuoti mums atsiųstą mokymosi medžiagą.

Renginio pradžioje dalyvius pasveikino asociacijos „Kūrybinės jungtys“ įkūrėja ir vadovė Milda Laužikaitė.

Prieš renginį buvome suskirstyti į grupes po 6‒8 atstovus iš skirtingų šalies mokyklų, dalyvaujančių projekte, gavome konkrečias užduotis analizei, stebėjome lenkų režisieriaus Piotr Domalewski filmą „Aš niekada neverkiu“. Po filmo peržiūros sudarytose grupėse atlikome užduotis, kurių rezultatus pristatėme. Šis darbas buvo naudingas ne tik pasiektu bendru rezultatu, tačiau ir bendravimu, apsikeitimu įvairia kultūrine, pedagogine patirtimi. Po to sekė projekto dalyvių refleksija.

Mūsų gimnazijos pedagogės Loreta Narušienė ir Irida Motekaitienė buvo pakviestos duoti interviu LRT radijui.

Po veiklos „Skalvijos“ kino centre patirties ir įspūdžių sėmėmės Vytauto Kasiulio dailės muziejuje. Čia aplankėme Antano Mončio šimtosioms gimimo metinėms skirtą parodą „Veidai ir dvasios“. Dėmesio sulaukė ir paroda „Moterys menininkės tarpukario Vilniuje: tarp lūkesčių ir galimybių“.

Pedagogai, kurie stiprina savo kompetencijas mokydamiesi, siekia ugdyti mokinių kūrybingumą. Įgytos patirtys bus panaudotos planuojant tolesnę savo veiklą.

Bibliotekininkė Rasa Zurbienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.