Mokytojų kvalifikacijos kursai Guadeloupėje

Birželio 4–15 dienomis gimnazijos mokytojos Loreta Narušienė, Marija Kaubrienė ir Violeta Šuipienė dalyvavo kursuose „A Clasroom with a door to the world“ Guadeloupėje (Prancūzija) pagal vykdomo programos Erasmus+ KA1 projektą „Inovatyvi europietiška patirtis mokymo(si) kokybei gerinti“.

Puikiai suplanuotas kursų laikas leido pažinti nuostabią vietos gamtą bendraujant su kolegėmis iš Anglijos ir Suomijos. Turėjome puikią galimybę pasidalinti gerąja darbo patirtimi, patobulinti tarpkultūrines kompetencijas, susipažinti su europinių švietimo sistemų patirtimi, planuoti naujus projektus su kitų šalių mokytojais.

Visa mokomoji medžiaga buvo pateikta anglų kalba, tačiau kasdien mokėmės ir prancūzų kalbos. Lankėmės naujoje, vos prieš dvejus metus pastatytoje L’ECOLE MIXTE 1 GRAND CAMP, LES ABYMES mokykloje, kurioje mus šiltai priėmė mokytoja Julie,  daug  žinanti apie Lietuvą. Pedagogė nuo 2013 m. vykdė Comenius ir Erasmus+ KA2 projektus su mokyklomis iš Lietuvos. Šioje mokykloje ne tik laikėme prancūzų kalbos testą (jį organizavo patys mokiniai), tačiau kartu su mokytojos klase vykome į  bitininkų organizuoto edukacinio projekto mokiniams baigiamąjį renginį. Mus sužavėjo mokinių draugiškumas, vidinė kultūra. Turėjome net galimybę duoti interviu vietinei televizijai.

Kursų metu aplankėme šiuolaikinį, vos prieš kelis metus duris atvėrusį vergovės muziejų Memorial ACTe, įsikūrusį Pointe-a-Pitre, lankėmės pas vietos ūkininką, gaminantį būgnus iš vietinės žaliavos. Dalyvavome būgnų pamokoje.

Laikas prabėgo neįtikėtinai greitai, kasdien atlikdavome ir namų darbus, kur aprašydavome savo įspūdžius.

Džiaugiamės, kad dalyvaudami tokiuose projektuose tobulėjame kaip mokytojai. Juk vaikams labai svarbu, kada mokytojas pamokose informaciją apie kitas šalis ir kultūras perteikia remdamasis savo asmenine patirtimi ir pritaiko užsienyje įgytas praktikas. Tai leidžia tapti atviriems pasauliui, lengviau siekti aukštesnių Europos švietimo kokybės reikalavimų.

Plačiau apie tai, ką veikėme kasdien, galite rasti adresu:  https://twinspace.etwinning.net/15730/home

Mokytoja Violeta Šuipienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.