Murkiantis muziejus

Paminėję Pasaulinę gyvūnų globos dieną mokykloje, antrokai ir trečiokai išsiruošė į „Katinų” muziejų. Tai vienintelis Lietuvoje ir Baltijos šalyse muziejus kačių tematika.

Mokinukai apžiūrėjo katinėlius iš daugelio pasaulio šalių: elegantiškai tupinčias Egipto kates, letenėle mojuojančius Japonijos katinėlius, spinduliuojančius meile katinėlius iš Prancūzijos ir daugelio įvairiausių pasaulio kampelių. Matėme suvenyrinius katinėlius iš gintaro, porceliano, krištolo, marmuro, metalo, medžio, kriauklyčių, šiaudų, vytelių, pasiūtus arba nupieštus ant papiruso.

Muziejaus patalpos yra įrengtos taip, kad ne tik eksponatai, bet ir visa aplinka primintų, jog šis muziejus priklauso katėms. Ant kiekvieno lango yra po vis kitokio katino atvaizdą. Šviestuvai, puodeliai, vitražai ir stalai taip pat išmarginti kačių paveiksliukais. Sienos apkabinėtos profesionaliais paveikslais ir mėgėjiškais piešiniais, kuriuos vienija bendra tema – katės.

Sužinoję apie kačių veisles, mitybą ir jų ypatumus, pradinukai susipažino su gyvojo kampelio gyvūnais – paukščiais, ropliais, graužikais. Vaikai gyvūnus stebėjo ir žavėjosi, domėjosi, kaip jais rūpintis. Supratome, kad augintinio gyvybė ir gerovė priklauso nuo žmogaus.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.