Mūsų laimėjimai Lietuvai

Lietuva švenčia valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų. Vasario 16-oji – svarbiausia valstybės šimtmečio minėjimo diena, o mes – kaimyninėje šalyje.

Vasario 14–16 dienomis Baltarusijos mieste Gomelyje Valstybiniame N. F. Sokolovskio vardo menų koledže vyko II tarptautinis akordeono muzikos konkursas „Moj siabra – bajan“. Ilgą laiką šis konkursas turėjo atviro šalies konkurso statusą. Nuo 2016 metų – tai vienas ryškiausių tarptautinių konkursų Baltarusijoje. Šiais metais konkurse trijose amžiaus grupėse dalyvavo virš 170 dalyvių iš Baltarusijos ir kaimyninių šalių. Lietuvai konkurse atstovavo dvi akordeonistės – tai Austėja Petrulytė (jaunesnioji amžiaus grupė), jos mokytoja D. Vasauskienė, kuri tapo konkurso diplomante, ir Orinta Lukauskaitė (vyresnioji amžiaus grupė), jos mokytoja M. Markevičienė, kuri konkurse laimėjo 1 vietą.

Konkurso metu vyko seminaras mokytojams ir koncertai. Konkurso dalyviai turėjo galimybę mėgautis puikia muzika, atliekama Ukrainos bajanisto D. Žarik ir bajanistų dueto SIB-duo  (A. Sirotkin ir A. Bitiuckich) iš Rusijos. Mūsų gimnazijos akordeonistės drauge su konkurso organizatorių jaunimu turėjo galimybę pasivaikščioti po miestą, susipažinti su jo gražiausiomis vietovėmis.

Konkurso laureatų apdovanojimas ir laureatų koncertas vyko vasario 16 dieną. Mums tai buvo nepakartojama šventė. Mus sveikino ir su Lietuvos gimtadieniu, ir su puikiais konkurso rezultatais. Mes didžiavomės, kad esame lietuviai ir kad savo pergales galime dovanoti savo mylimai LIETUVAI.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.