Muzikinė puokštė mūsų draugams…

Besibaigiant mokslo metams akordeonistai aktyviai muzikavo ir muzika dalijosi su savo draugais ir partneriais. Malonu, kai bendradarbiauja menininkai ir kai galima įsilieti į savo draugų projektus bei renginius.

Šiaulių „Aušros“ muziejus – vienas iš didžiausių muziejų Lietuvoje. Visada malonu dalyvauti jų renginiuose. Gegužės 26 d. Ch. Frenkelio viloje pirmą kartą Lietuvoje buvo atidaryta paroda „Spalvotas Hunto Slonemo pasaulis“. Tai amerikiečių menininko H. Slonemo paroda ‒ Serge’o Sorokko galerijos San Francisko (JAV) vykdomos H. Slonemo kūrybos sklaidos Europoje dalis. Parodos atidaryme grojo akordeonų duetas Miglė Dambrauskaitė ir Motiejus Dudnikas. Jų atliekamas repertuaras buvo tarsi įvadas į renginį, muzika puikiai perteikė parodos nuotaikas.

Gegužės 27 d. Venclauskių namuose-muziejuje vyko tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2022“ renginys „Poezijos pavasaris Šiauliuose“. Savo kūryba dalijosi poeto Zigmo Gėlės premijos laureatas Dominykas Norkūnas, poetai: Greta Ambrazaitė, Aistis Žekevičius, Marija Mažulė, Kerry Shawn Keys (JAV), Alan Berecka (JAV). Gimnazijos akordeonistai jau daugelį  metų dalyvauja šiose poezijos popietėse. Šį kartą renginyje muzikavo Motiejus Dudnikas ir ansamblis „Sesės“: Austėja ir Gabija Janauskytės.

Liudvikos Meškauskaitės spalvingos, vasara kvepiančios parodos „Šilkodemija“ atidaryme Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre grojo Motiejus Dudnikas. Motiejus dalyvavo ir renginiuose drauge su aktoriais. Gegužės 29 d. Šiaulių apskrities žydų bendruomenė organizavo poezijos popietę su Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriumi Vladu Baranausku, kurios metu muzikavo Motiejus. Renginys buvo skirtas Jeruzalės dienai paminėti. Šiaulių sporto gimnazijoje aktorius Juozas Bindokas drauge su Motiejumi pristatė muzikinę-literatūrinę kompoziciją „Dzūkų tarmės“. Draugystė su scenos meno žmonėmis visada labai šilta. Aktoriaus Vlado Baranausko jubiliejiniame vakare „SALVE!“ muzikavo Jonas Vozbutas.

Birželio 2 d. Šiauliuose skambėjo jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai 2022“ dalyvių kūryba. Festivalis bendradarbiauja su Fotografijos muziejumi, o renginiai ant muziejaus stogo sulaukia daug gerbėjų. Projekto tikslai – skatinti jaunimo kūrybinį potencialą, Viename iš festivalio koncertų dalyvavo gimnazijos akordeonistų orkestro nariai.

Birželio 7 d. Rėkyvos kultūros namuose vyko projekto „Kelio žvaigždė“ baigiamasis renginys. Projekto organizatoriai ir partneriai: VšĮ MTD ,,Arasai“, Šiaulių dailės mokykla, VšĮ Šiaulių letenėlė, Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centras.  Renginyje grojo akordeonistų  duetas  Miglė Dambrauskaitė ir Motiejus Dudnikas. Projektas truko net 48 mėnesius, tad jame dalyvavome jau ne pirmą kartą.

Šiais metais Šiaulių raj. Pakapės pagrindinė mokykla baigė 100-uosius mokslo metus. Šia proga, linkėdamas visada būti šviesuliu savo bendruomenei, susirinkusiems koncertavo ansamblis „Sesės“.

Birželio mėnesį gražūs ir reikšmingi renginiai vyko sostinėje, kuriuose dalyvavo Jonas Vozbutas. Tai ‒ koncertas „Vaikai už taiką“ Vilniaus rotušėje ir į savo tradicinį laiką grįžęs renginys „Kultūros naktys“ su šūkiu „Šviesa visada laimi“. Valdovų rūmų koncertų maratoną pradėjo M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ talentai. Koncerte „Ateities prisiminimai“ dalyvavo Jonas Vozbutas kartu su scenos partnere Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokine Rugile Juknevičiūte.

Šiuo metu akordeonistai ruošiasi Palangos vasaros seminaro koncertams ir tarptautinio orkestro „Baltic tremolo“ stovyklai bei numatytiems renginiams Estijoje.

Akordeono metodinės grupės pirmininkė Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.