Muzikuojančių šeimų festivalis-konkursas „Gaidų pynė“

Šeima yra pagrindinė vaiko socializacijos institucija, iš šeimos jis perima visas žmogiškąsias vertybes, joje jis mokosi pažinti ir kurti gėrį aplink save ir dalinti jį kitiems. Kartu muzikuojantys broliai, seserys, tėvai, seneliai ir bičiuliai drauge patiria kūrybos džiaugsmą, kiekvienas iš jų turi galimybę realizuoti savo meninius gebėjimus ir pasidalinti jau turima patirtimi, muzikavimas drauge suartina kolektyvo narius, puoselėja laisvalaikio praleidimo tradicijas.

Per visą Lietuvą nuvilnijęs Šv. Kazimiero ordino organizuotas muzikuojančių šeimų festivalis-konkursas „Gaidų pynė 2016“ išskirtinis savo apimtimi. Nuo ankstyvo pavasario vykusiose atrankose dalyvavo kolektyvai iš Kėdainių, Šakių, Kauno, Kazlų Rūdos, Raseinių, Utenos, Panevėžio, Pandėlio, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos rajonų. Atlikėjai rinkosi pramoginės, liaudies arba akademinės muzikos žanrus. Dalyvių amžius ir skaičius, ansamblių instrumentinė-vokalinė sudėtis nebuvo ribojama, tik profesionalių atlikėjų ansamblyje galėjo būti ne daugiau nei vienas.

Festivalio finale, kuris vyko Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje rugsėjo 25 dieną, dalyvavo trys mūsų gimnaziją atstovaujantys šeimyniniai ansambliai. Tai mokytojos D. Vasauskienės paruoštas akordeonų duetas „Animi sonans“ – Austėja Janauskytė (2 kl.) ir jos mama Jurgita Aldukevičiūtė-Janauskienė, mišrus trio „Du broliukai ir Mantukas“ – Motiejus Dudnikas (3 kl.), Jokūbas Dudnikas (IV gimn. kl.) ir bičiulis Mantas Lukauskas (IV gimn. kl.), jų mokytojai M. Markevičienė ir A. Bernotas, bei akordeonų duetas „Ormant“ – Orinta Lukauskaitė (Kuršėnų meno mokykla, mokyt. R. Bakavičienė) ir Mantas Lukauskas (IV gimn. kl., mokyt. M. Markevičienė).

Komisija, kurią sudarė autoritetingi muzikai, kompozitoriai ir muzikologai, piniginėmis premijomis apdovanojo po tris kolektyvus iš kiekvieno žanro kategorijos, surinkusius daugiausia balų.

Pramoginės muzikos žanro kategorijoje I-ąją vietą laimėjo ir akordeonų duetas „Ormant“ – Orinta Lukauskaitė ir Mantas Lukauskas.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.