Nacionalinė moksleivių akademijos vasaros sesija

Vasarai artėjant į pabaigą, kaip ir kiekvienais metas, Nacionalinė moksleivių akademija surengė vasaros sesiją – rugpjūčio 16–26 dienomis gabūs ir žingeidūs mokiniai buvo pakviesti į Nidą. Tarp jų ir dvi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinės: Medeinė Mickevičiūtė (mokytoja ekspertė Marija Kaubrienė) bei Eglė Bartkevičiūtė (mokytoja ekspertė Marytė Markevičienė). Mokiniai buvo suskirstyti į įvairias sekcijas: matematikos, informatikos, fizikos, chemijos, istorijos ir filologijos, ekonomikos, biochemijos bei muzikos. Su sesijoje dalyvavusiais muzikiukais, tarp kurių buvo ir Eglė su Medeine, dirbo bei bendravo pianistas prof. Andrius Žlabys (JAV). Jo padedami muzikos sekcijos dalyviai surengė solo bei ansamblių koncertą Nidos bažnyčioje.

Tačiau mokiniai ne tik gilino žinias pasirinktoje srityje, bet ir visapusiškai plėtė savo akiratį, dalyvaudami įvairiose asmenybės ugdymo programose. Taip pat kiekvieną dieną susitikdavo su vis kitais vakaro svečiais, kaip antai: doc. dr. Liutauru Degėsiu, rašytoja Laura Sintija Černiauskaite, žurnaliste, laidų vedėja Edita Mildažyte ir kt., dalyvaudavo jų paskaitose, diskusijose. Visko kupinoje dienotvarkėje buvo ir poilsiui bei bendravimui skirtų minutėlių, kai visi sesijos dalyviai galėdavo tiesiog pasimėgauti nepaprastai gražiu Nidos kraštovaizdžiu.

Grįžusios namo mergaitės džiaugėsi, turėjusios progą taip puikiai praleisti jau besibaigiančios vasaros dienas. Dešimt dienų Nidoje buvo kupinos įkvėpimo, žinių, naujų draugų, na, o dabar laukia įdomus darbas namuose.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.