Nacionalinis akordeono muzikos festivalis Prancūzijoje

Sausio 26–vasario 1 dienomis Prancūzijos Alpėse, labai gražiame Termignon miestelyje vyko Prancūzijos nacionalinis akordeono muzikos festivalis, kuris organizuojamas kiekvienais metais jau 35 kartą. Visą savaitę visose miestelio erdvėse skambėjo akordeonas. Net per garsiakalbius iš ryto miestelio gyventojus ir svečius budino akordeono muzika. Buvo jaučiama šventinė nuotaika visur…

Šį festivalį per savaitę aplanko daugiau nei 6000 žmonių iš visų Prancūzijos regionų. Kiekvienais metais dalyvauja daugiau nei 30 muzikantų. Baigiantis festivaliui yra organizuojamas akordeonistų paradas ir eisena per visą miestelį. Apie festivalį yra plačiai skelbiama Prancūzijos žiniasklaidoje – televizijoje ir laikraščiuose.

Šiais metais, kaip tarptautinis festivalio dalyvis, aš buvau pakviestas surengti šiame festivalyje solinį koncertą. Koncertas vyko jaukioje, pilnoje klausytojų baroko stiliaus miestelio bažnyčioje. Valandos trukmės koncerte grojau įvairių stilių kūrinius – nuo baroko iki šiuolaikinių. Buvau sužavėtas tokia nuostabia koncerto atmosfera ir labai nustebęs klausytojų reakcija viso koncerto metu. Publika priėmė mane labai šiltai – koncerto metu net kelis kartus klausytojai stojosi ir sulaukiau gausių ovacijų. Nuo tokios klausytojų reakcijos, po koncerto jaučiausi labai laimingas, labai džiaugiausi, kad savo atliekama muzika pavyko sudominti prancūzus, kurie, kaip daugelis galvoja, labiau mėgsta akordeonu atliekamą Musette stiliaus muziką. Įsitikinau, kad tai netiesa! Akordeonu atliekami klasikiniai ir šiuolaikiniai kūriniai, tokių autorių kaip J. S. Bach, D. Scarlatti, J. P. Rameau, F. Angelis, M. Glinka, V. Zolotariov, V. Semionov, D. Dukič juos tiesiog sužavėjo. Turėjau galimybę po kelis kūrinius groti atidarymo ir uždarymo koncertuose, kur sulaukiau taip pat didžiulio klausytojų dėmesio.

Festivalio metu vyko meistriškumo pamokos pas garsius Prancūzijos akordeono mokytojus Frederic Deschamps ir Jacques Mornet.

Po solinio koncerto organizatoriai man ir mano tėveliams suteikė galimybę pasimėgauti slidinėjimo kalnuose malonumais. Slidinėjau pirmą kartą, man labai patiko ir buvo išties smagu!

Apžvelgiant bendrai šį akordeono festivalį, galiu pasakyti, kad šis festivalis Termignon miestelio gyventojams ir jo svečiams visą savaitę dovanoja didžiulį džiaugsmą ir labai geras emocijas!!! Esu labai laimingas ir dėkingas organizatoriams, kad buvau pakviestas dalyvauti šiame puikiame festivalyje. Taip pat labai dėkoju mano akordeono mokytojai Marytei Markevičienei, kuri neskaičiuodama valandų padėjo man paruošti išties sudėtingą solinę programą, ir mokytojui Jonui Markevičiui už pagalbą paruošiant akordeoną kelionei!

7 klasės mokinys Jonas Vozbutas

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.