Neatpažinti M. K. Čiurlionio muzikos ciklai

Lapkričio 17 d. mūsų gimnazijos jaunieji pianistai septintokės Elzė Marija Pauliukonytė ir Daniele Daukšaitė bei aštuntokas Povilas Ušinskis kartu su fortepijono mokytoja Raimonda Sližiene ir vėl vyko į Vilnių. Šį kartą juos sudomino Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykęs XXI tarptautinės muzikos teorijos konferencijos baigiamojo etapo koncertas „Neatpažinti M. K. Čiurlionio muzikos ciklai“.

Šiame koncerte kartu su prof. Jurgiu Karnavičiumi ir visais jo klasės studentais grojo buvusi mūsų gimnazijos auklėtinė Kamilė Kaučikaitė.

Muzikologo prof. dr. Rimanto Janeliausko naujas ir savitas požiūris į M. K. Čiurlionio kūrybą suteikė galimybę visiems naujai išgirsti šio kompozitoriaus muziką.

Didelį įspūdį paliko „Miško preliudai“, „Lakštingala“, „Laiškai“ ir kiti tą vakarą skambėję ciklai. Pati muzika, didinga salė ir tobulas „steinway“ garsas padarė mums didelį įspūdį, sužadino vaizduotę ir suteikė įkvėpimo dar labiau gilintis į M. K. Čiurlionio muziką.

Tikrai buvo verta važiuoti į Vilnių! Diena buvo kupina įspūdžių, emocijų ir mažų džiaugsmų, kuriuos patyrėme būdami kartu: pietūs Kačių kavinėje, natų paieškos M. K. Čiurlionio namuose, pasivaikščiojimas jau kalėdine nuotaika alsuojančiame Vilniaus senamiestyje ir smagi kelionė namo kartu su gimnazijos akordeonistais puikiuoju mūsų gimnazijos autobusiuku.

Septintokės Elzė Marija Pauliukonytė ir Danielė Daukšaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.