Nepamirštamos akimirkos su pianistu Roku Zubovu

Lapkričio 22‒26 dienomis pianisto ir didelio Šiaulių miesto patrioto Rimanto Vingro iniciatyva vyko Tarptautinio Šiaulių fortepijonų duetų festivalio edukacinės programos „Fort Duo Fest Akademija“ renginiai. Šiaulių krašto muzikos ir meno mokyklose lankėsi garbus svečias, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis, pianistas Rokas Zubovas. Lapkričio 24 d. mūsų gimnazijoje jis vedė meistriškumo pamokas, pasidalino savo įžvalgomis apie artėjantį genialiojo menininko jubiliejų ‒ 2025 metais švęsime M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, jo unikalios kūrybos reikšmę pasaulinės kultūros kontekste.

Meistriškumo pamokose dalyvavo trys gimnazijos pianistai: IIa gimnazijos klasės mokinė Martyna Vedeckytė (mokytoja Marija Kaubrienė) ir aštuntokai Judita Smuikytė (mokytoja Kristina Drakšienė) ir Povilas Ušinskis (mokytoja Raimonda Sližienė). Po atvirų pamokų R. Zubovas atliko skirtingų laikotarpių M. K. Čiurlionio kūrinius, įkvėptus lietuviškos gamtos grožio, liaudies dainų melodikos.

Šis prasmingas susitikimas mus visus įkvėpė dar labiau gilintis į M. K. Čiurlionio kūrybinį palikimą, atrandant tik šiam menininkui būdingas kosmoso erdves, ir lankyti su jo gyvenimu susijusias vietas. Jau gruodžio 4 dieną yra planuojama pianistų išvyka į Kauną, kur lankysimės Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje ir žiūrėsime virtualios realybės filmą „Angelų takais“.

Fortepijono metodinės grupės pirmininkė Marija Kaubrienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.