Netradicinė edukacija

Šiaulių „Aušros“ muziejus bendradarbiaudamas su Vilniuje įsikūrusia VšĮ „Japonų kultūros namai“ vykdo projektą, kuriuo siekiama didinti profesionaliojo meno prieinamumo galimybes regione. Įgyvendinant projekto tikslus, rugsėjo mėnesį mūsų gimnazijos 7, 8 klasių ir Ia, Ib gimnazijos klasių mokiniams buvo organizuotos japoniškos kaligrafijos bei tapybos tušu (sumi-e) edukacijos.

Dailės programą besimokantys gimnazijos mokiniai susipažino ir išbandė šias specifines meno šakas, kurios padėjo atskleisti jų naujus talentus. Buvo pristatytos keturios „brangenybės“: tušas, ryžių popierius, tušinė ir teptukas. Sužinoję, kad tušas yra nedidelis, kietas gabalėlis, kurį reikia trinti tušinėje su šlakeliu vandens, kol vanduo tampa juodu ir tinka tapybai, jaunieji dailininkai toliau praktikavosi ir tobulino įgūdžius teisingai laikyti, nusausinti, pamerkti ir pakreipti ant popieriaus teptuką.

Edukacijas vedė VšĮ „Japonų kultūros namai“ projektų vadovė Marija Šimanskaitė. Ji pristatė europietiškos ir japoniškos tapybos skirtumus, atkreipė dėmesį į piešėjo energijos sulaikymą piešinyje.

Išmokę rašyti linkėjimo hieroglifą, sužinoję kiekvieno jame esančio potėpio reikšmę, mokiniai tapė bambukus su šakelėmis ir lapeliais.

Mokytoja Janina Budrienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.