Netradicinės veiklos „Rudens kraitelė“

Spalio 8–12 dienomis gimnazijos pradinukai kartu su tėveliais ieškojo gamtos išdaigų. Tai įvairios išsirangiusios morkos, bulvės-gyvūnėliai, moliūgai-gulbės, ridikai-seneliukai, kukurūzai, patisonai, pomidorai ir net žydinti akacijos šakelė – tikra gamtos išdaiga rudenį… Surinkti ir atnešti eksponatai dalyvavo parodėlėje „Gamtos išdaigos“.

Spalio 12 dienos gražų ir šiltą penktadienį mokinukai vykdė netradicines „Rudens kraitelės“ veiklas. Pirmokai išnagrinėjo sveiko maisto piramidę, išklausę meškučio Ledučio pasaką „Daržovių ginčas“, keliavo labirintu bei sukūrė filmuką apie sveiką mitybą. O apžiūrėję parodėlę išrinko jiems didžiausią įspūdį palikusią daržovę.

Antrokai ne tik pristatė savo receptus, bet juos ir apipavidalino… Kokia išmone jie pasižymėjo! Ne veltui kiekvienas iš jų pasižymi kūrybiškumu. O jau pyragų, kepinių, desertų gardumas… Vaišino vieni kitus, dalinosi patirtimi. Visi patikino, kad pasiruošimas šventei vyko šeimos rate. Akutėse spindėjo pasididžiavimas.

Trečiokai draugams pristatė receptą ir patiekalą iš vaisių ir daržovių. Visi skanavo patiekalus, užsirašė patikusius receptus. Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Rudens mįslės“. Jos laimėtojai dalyvaus tarpmokyklinėje viktorinoje „Rudens taku“, kuri vyks Šiaulių Gegužių progimnazijoje.

Ketvirtokai dalinosi savo sveikuoliškais receptais, vyko degustacija. Vaikai patiekalus uostė, ragavo, spėjo iš kokių ingredientų pagaminti skanėstai. Smaližiavo moliūgų saldainiais, avižinių miltų blynais su medumi, sveikuoliškais batonėliais, burnoje tirpstančiu obuolių pyragu, sveikuoliškais „Draugystės“ saldainiais… Sužinojo kaip pasigaminti sveikuoliškus ledus, kokteilius, „paršiukus“, obuolių spurgytes, lapinių kopūstų traškučius…

Laiką pradinukai praleido linksmai ir naudingai. Dėkojame mamoms šeimininkėms, kurios pasidalino savo patirtimi.

Pradinių klasių mokytojos

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.