Netradicinio ugdymo diena

Gruodžio 23 diena gimnazijoje buvo skirta kultūrinei pažintinei veiklai „Kūčių, Šv. Kalėdų papročiai ir tradicijos“. Šios veiklos tikslas ugdyti etninę kultūrą, pilietiškumą, tautos tradicijų ir papročių pažinimą.

Penkta ir septinta klasės likus savaitei iki atostogų mokėsi nuotoliniu būdu, todėl savo šventinį bendravimą kartu su klasės vadovėmis ir klasės draugais pradėjo virtualiai pasisveikindami, pasidžiaugdami mielais augintiniais, linkėdami  vieni kitiems gražių artėjančių švenčių. Septintokai virtualiame susitikime prisiminė ir padiskutavo apie šventinio laikotarpio šeimos tradicijas. Gerdami kvapnią arbatą savo namuose, penktokai ir septintokai su savo auklėtojomis peržiūrėjo kalėdinį mokyklos filmą, šią veiklą organizavo gimnazijos mokinių taryba. Įdomu buvo pamatyti ir savo sukurtas filmuko dalis, pasidžiaugti, jog įsitraukta į 5‒12 klasių kuriamus projektus. Vėliau šių klasių mokiniai dalyvavo šventinėse virtualiose viktorinose. Penktokams skirta viktorina padėjo prisiminti svarbiausius šių žiemos švenčių papročius.

Šeštos klasės mokiniai su klasės vadovu peržiūrėjo gimnazijos mokinių tarybos sukurtą filmuką. Buvo pakalbėta apie Kūčias ir Kalėdas, jų tradicijas ir papročius, burta iš vaško, mėtyti batai. Kalėdų senis ir Snieguolė atnešė dovanų. Žaisti įvairūs žaidimai, kuriuos organizavo aktyviausi bendraklasiai. Išsiskirdami atostogauti visi vieni kitiems palinkėjo gerų švenčių.

Aštunta klasė kartu su vadove įsitraukė į veiklas, kurias puikiai organizavo bendraklasė Elinga. Visi draugiškai apsikeitė dovanomis, taip pat smagiai pažiūrėjo gimnazijos mokinių tarybos parengtą filmuką, kūrė naujametinius palinkėjimus, prisiminė senuosius Kūčių papročius, traukė šiaudus ir aiškinosi jų ilgio reikšmę.

I a gimnazijos klasė kartu su vadove keitėsi dovanomis, peržiūrėjo mokyklos filmuką. Kalbėta apie papročius, tradicijas, bendrystę, žaisti stalo žaidimai.

I b gimnazijos klasė kartu su vadovu prisiminė šio švenčių laukimo periodo papročius, leido laiką bendruomeniškai žiūrėdami mokyklos filmuką, keistasi dovanomis. Šios klasės mokinės Deimantė ir Gabrielė įtraukė bendraklasius į smagius žaidimus.

II a gimnazijos klasė kartu su vadove pasižiūrėjo bendraklasės Rasos sukurtą filmuką apie kasdienes linksmas akimirkas savo klasėje. Juta ir Martyna pravedė linksmus žaidimus moksleiviams. Visi, apsikeitę dovanėlėmis su slaptu draugu, palinkėjo vieni kitiems gražių švenčių.

II b gimnazijos klasė taip pat prisiminė Kūčių papročius ir būrimus, buvo traukiami kūčiukai, buvo žiūrima, koks skaičius. Neapseita be dovanų, gimnazijos mokinių tarybos filmuko peržiūros. Aktyvios klasės mokinės įtraukė visus į bendras veiklas, buvo dainuojama karaoke, draugiškai valgoma pica.

III gimnazijos klasė dėl didelio sergamumo Covid 19 liga paskutinę dieną bendravo nuotoliniu būdu. Klasės seniūnė Silvija Černiauskaitė pristatė Kūčių šventimo papročius ir tradicijas. Klasės vadovė pasidžiaugė mokslo ir meno pasiekimais per šiuos metus. Sakydami linkėjimus, visi prisipažino, kam buvo slaptieji gerbėjai visą gruodžio mėnesį. Susitikimo pabaigoje gimnazistai su klasės vadove peržiūrėjo kalėdinį mokinių tarybos filmuką.

IV gimnazijos klasės mokiniai savo kalėdinį susitikimą pradėjo gimnazijos tarybos sukurto filmuko žiūrėjimu. Apibūdindami vienas kitą ir sakydami gražius palinkėjimus mokiniai pasikeitė dovanomis. Vėliau abiturientai kalbėjo apie šventes, apie papročius savo šeimose. Labiausiai pokalbiai sukosi apie tai, kokie vieni kitiems brangūs, kaip gera mokytis Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje.

Renginių, vykusių klasėse, metu buvo stiprinamas klasių  bendruomeniškumas, gerinama emocinė savijauta.  Moksleiviai džiaugėsi galimybe šventiškai, maloniai pabendrauti su savo auklėtojais ir klasės draugais.

5 klasės vadovė Rasa Zurbienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.