Nuotolinė respublikinė mokinių konferencija „Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje“

Šių metų lapkričio 23d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija organizavo jau tradicine tapusia nuotolinę respublikinę mokinių konferenciją „Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje“.

Konferencijos tikslas – skatinti mokinių meninių, gamtamokslinių, socialinių, kalbinių, informacinių technologijų gebėjimų lavinimą bei kūrybiškumą.

Džiugu, kad šiemet konferencijoje dalyvavo mokiniai ne tik iš šiaurės Lietuvos regiono, bet ir iš visos Lietuvos: Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Plungės, Anykščių miestų ir rajonų.

Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė dr. Regina Marozienė. Ji džiaugėsi, kad konferencijos dalyvių ratas plečiasi, kad mokiniai nori dalintis atliktais kūrybiniais projektais taip galėdami tobulinti kūrybiškumą, iniciatyvumą bei mokymosi motyvaciją ne tik pamokų metu, bet ir už jos ribų.

Plenariniame posėdyje Vilniaus lietuvių namų III gimnazijos klasės mokinė Kamila Kolesnikaitė pristatė projektą „Šok į mokytojo klumpes“. Mergina, pristatydama savo mokyklą, pasidalino įžvalgomis, ką reiškia būti mokytoja.

Mokiniai darbą tęsė keturiose sekcijose. Kiekvienoje sekcijoje  pristatomi kūrybiniai projektai apėmė įvairius mokomuosius dalykus. Mokiniai dalinosi įžvalgomis, kokie yra  natografijos programos „Muse Score“ taikymo ypatumai atlikėjo raiškos (kanklės) pamokoje, sublimacijos technikos taikymas dekoratyvinėje dailėje, animacijos proceso ir metodikos ypatumai pamokose, kaip vykdomi STEAM projektai, kaip muzikos garsai atsiskleidžia fizikos pamokose, kokie yra aplinkos taršos ir estetiniai aspektai mūsų gyvenamojoje aplinkoje, kokios gali būti integruotos pamokos ir kt.

Konferencijos pabaigoje vyko apibendrinimas ir reflektavimas, kurio metu visi dalyviai teigė, kad įgijo didelės praktinės naudos.

       Lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Šilerienė ir fizikos mokytoja Giedrė Kielaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.