Nuotolinių „eTwinning“ mokymų patirties sklaida

Gruodžio 22 d. aktyviausieji gimnazijos mokytojai ir administracija buvo susirinkę į nuotolinį Iniciatyvių mokytojų klubo (IMK) Zoom platformoje organizuotą susitikimą, kurio metu gerąja patirtimi dalinosi dailės mokytojos: Janina Budrienė, Justina Šaltė ir Loreta Narušienė. Aktyviai dalyvavusios programos „eTwinning“ projektuose, šios mokytojos buvo apdovanotos Nacionaliniu kokybės ženkleliu ir pakviestos dalyvauti „eTwinning nuotolinių mokymų cikle“, kurį vedė lektoriai Enrika ir Lukas Benevičiai. Mokymų dalyviai susitiko 4 kartus. Kiekvieną kartą buvo gvildenamos šiandieniam gyvenimui aktualios temos: Nuotolinis ugdymas: kaip efektyviai pasiruošti kiekvienai pamokai (veiklai)?; Empatija: kaip užmegzti ryšį su kiekvienu moksleiviu?; Kaip išmokyti mokytis bendradarbiaujant?; Internetinių patyčių prevencija.

Vienas iš svarbiausių programos „eTwinning“ principų yra mokytojų bendradarbiavimas. Dalyvavimas eTwinning skatina mokytojus imtis aktyvaus vaidmens, bendrauti, priimti sprendimus, gerbti vienas kitą ir lavinti 21 amžiui reikalingus įgūdžius. Be to, šiemet Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija siekia tapti „eTwinning“ mokykla. Visa tai ir motyvavo mokytojas dalintis savo patirtimi, įgyta nuotoliniuose mokymuose, su mokyklos bendruomene. Mokytojos L. Narušienė, J. Šaltė ir J. Budrienė išsamiai pristatė „eTwinning nuotolinių mokymų ciklo“ medžiagą, kuri bus patalpinta gimnazijos tinklapyje ir pasiekiama visiems mokytojams.

Kaip parodė susitikimo dalyvių refleksija, šios temos šiandien visiems yra gyvybiškai svarbios ir aktualios.

Gimnazijos direktorė Regina Marozienė, užbaigdama šį nuotolinį susitikimą, paskatino mokytojus tęsti savo gerosios patirties sklaidą, ja dalintis IMK renginiuose ir už gimnazijos ribų.

Mokytoja Loreta Narušienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.