Nuskambėjo finalinis festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ akordas

Šiaulių miestui švenčiant 786-ąjį  gimtadienį nuskambėjo paskutinieji XIV tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ garsai. Šią dieną ‒ rugsėjo 9-ąją organizatoriai pasirinko neatsitiktinai. Norėjome, kad mūsų svečiai iš kaimyninių šalių pamatytų atsinaujinusį miestą, kad aplinkinių rajonų mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai dalyvautų šventiniuose reginiuose ir kartu su šiauliečiais švęstų.

Ansamblių paradas „Crazy accordion“ jau tapo tradicine festivalio dalimi. Dažnai juo pradėdavome savo šventę, o dabar jau kelintą kartą festivalis juo užbaigiamas. Miesto bulvare grojo jungtinis Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ir Šiaulių krašto akordeono mokytojų orkestras. Kolektyve dalyvavo Šiaulių 1-osios ir Dainų muzikos mokyklų, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos, Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos, Kuršėnų meno mokyklos akordeono mokytojai. Koncerte dalyvavo ir šių mokytojų paruošti meno kolektyvai. Programą praturtino mūsų nuolatinių partnerių iš Estijos pasirodymas scenoje. Orkestre grojo Endel Purju (mušamieji) ir Ants Taul (akordeonas). Atlikėjams dirigavo tarptautinio akordeonistų orkestro „Baltic tremolo“ iniciatorius Valdo Vӓrk. Skambėjo jo aranžuota estų liaudies melodija „Ules Ules“ („Pabusk, pabusk“). Instrumentalistas Ants Taul  koncerte pristatė melodijas atliekamas dūdmaišiu ir Teppo harmonica ‒ Estijoje pagamintu instrumentu, kuriuo grojama tik Estijoje.

Gražus buvo pradinis festivalio etapas: gegužės 5 dieną paminėta Pasaulinė akordeono diena, gegužės 19 dieną vyko LMTA akordeonistų koncertas, gegužės 20 dieną buvo organizuotas tarptautinis akordeonistų konkursas, konkurso laureatų ir LMTA dėstytojo Tado Motiečiaus koncertas. Gaila, kad dėl nepalankių oro sąlygų negalėjo įvykti koncertas, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti, ir galiausiai mes turėjome gražų finalą. Tenka apgailestauti, kad dėl mažo festivalio finansavimo neįvyko atlikėjų iš užsienio šalių koncertai vasaros metu, kurie gražiai būtų užpildę laiko tarpą nuo birželio iki rugsėjo.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie festivalio organizavimo ir pravedimo, visiems rėmusiems šį renginį. Ačiū Šiaulių miesto savivaldybei už XIV tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ finansavimą, ačiū Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos bendruomenei už palaikymą ir pagalbą, ačiū Šiaulių miesto kultūros centrui, koncertinei įstaigai „Polifonija“ už pagalbą pravedant renginius ir suteiktas erdves koncertams. Festivalio koordinatorės Daiva Vasauskienė ir Marytė Markevičienė dėkoja visiems už bendrystę, už kartu sukurtą grožį ir galimybę akordeono muzikos garsais dalintis su klausytojais.

Tikime, kad susitiksime XV tarptautiniame akordeono muzikos festivalyje-konkurse „Linksmasis akordeonas“, kad jame aktyviai dalyvaus visos Lietuvos jaunieji atlikėjai, kad sulauksime daug svečių, o klausytojai turės galimybę mėgautis puikia akordeono muzika.

Akordeono metodinės grupės pirmininkė Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.