Organizuotos mokiniams aktualios paskaitos

Konfliktas ‒ tai bet kokia situacija, kurioje susiduria skirtingos žmonių vertybės, lūkesčiai, nuomonės, interpretacijos, poreikiai ir norai. Tai proga išsiaiškinti skirtingus požiūrius ar nuomones, tai postūmis įgyvendinti pokyčius, galimybė išsiaiškinti tarpusavio santykius ir juos sustiprinti, gebėjimas rasti optimalius sprendimus.

Todėl lapkričio 18-ąją Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos 8 klasės moksleiviai dalyvavo ZOOM platformoje Šiaulių visuomenės sveikatos biuro ir Šiaulių psichologinių paslaugų centro organizuotoje paskaitoje „Konfliktai ir jų valdymas“, kurią vedė lektorė Justina Bičiušienė.

Su priklausomybės problema tiesiogiai arba netiesiogiai susiduria didelė žmonijos dalis. Nėra paaugliams būdingų ar nebūdingų priklausomybių. Galima kalbėti apie tai, ar yra polinkis viską išbandyti. Jei yra polinkis bandyti, vieni bando tabako produktus, kiti – naująją rūkymo priemonę  elektronines cigaretes (EC), treti išbando alkoholį, dar drąsesni – narkotines psichoaktyviąsias medžiagas. Vis didėjanti priklausomybė yra ir azartiniai statymai sporto lažybose, internetiniai žaidimai, jau nekalbant apie priklausomybę nuo mobiliųjų telefonų.

Šia aktualia tema lapkričio 27-ąją buvo kalbama su II ir III gimnazijos klasių moksleiviais Šiaulių visuomenės sveikatos biuro ZOOM platformoje organizuotoje paskaitoje „Priklausomybės, kas tai ir kaip jas įveikti“, kurią vedė Šiaulių psichologinių paslaugų centro lektorė Roberta Dirgėlaitė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva Mičurova

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.