Pamoka gamtos muziejuje

Šiandienos mokykloje mokymą keičia mokymasis. Mokytojui svarbu įtraukti mokinį į aktyvų, sąmoningą mokymąsi, planuoti mokymosi, o ne tik mokymo procesą, individualizuoti ir diferencijuoti mokymą ir mokymąsi, išnaudoti informacinių ir komunikacinių technologijų galimybes, sukurti mokymąsi skatinančią aplinką.

Mokytojo vedamos „pamokos kitaip“ už mokyklos erdvių mokiniams būna įdomesnės, jie geriau supranta ir įsisavina mokomąją medžiagą.

Spalio 17 d. gimnazijos šeštokams dalyko „Gamta ir žmogus“ pamoka vyko Šiaulių universiteto Stasio Gliaudžio gamtos muziejuje. Mokiniai susipažino su per kelis dešimtmečius sukauptais gyvosios gamtos eksponatais, kurie atspindi Lietuvos gamtą: tai paukščiai, varliagyviai, žinduoliai. Muziejuje eksponuojami ir egzotinių kraštų (šiltųjų jūrų) gyvūnijos atstovai – koralai, jūros žvaigždės, jūros ežiai, apie 1000 jūrinių moliuskų rūšių.

Tokio pobūdžio pamokos leidžia mokiniams suprasti, kad „gamta negyvena nei praeitimi, nei ateitimi: ji – amžina dabartis“ (V. Karalius).

Mokytoja Giedrė Kielaitė ir 6 klasės vadovė Janina Budrienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.