Paroda „Žydiški simboliai“ – per meną apjungiančio tautas projekto dalis

Noriu pasidžiaugti ir pasidalinti žinia apie Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos dailės skyriaus mokinių ir mokytojo Voldemaro Barakausko veiklą Respublikiniame projekte, bendradarbiaujant su VšĮ Menopolis ir žydiškos muzikos ansambliu Klezmer Klangen. Projektas vykdomas norint atgaivinti, išsaugoti ir skleisti Lietuvos kultūros istorijos dalį – žydų tautos kultūros paveldą.

Taigi, gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojo V. Barakausko įsigilino ir sukūrė labai turiningus piešinius žydiška tematika. Laikotarpyje nuo 2019 m. rugsėjo iki 2020 m. spalio buvo surengta 10 renginių įvairiose Lietuvos kultūros ir ugdymo įstaigose, kur kartu su veikla istorine, literatūrine, muzikine tematika buvo eksponuojama paroda „Žydiški simboliai“. 2020 spalio 11 d. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje vyko edukacinis renginys – koncertas „Diena Vilniuje“, kuriame dalyvavo Kėdainių muzikos mokyklos, Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos, Mažeikių M. Račkausko gimnazijos ir Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokiniai bei mokytojai. Jo veikla buvo nukreipta į edukaciją, kurią kartu su ansambliu Klezmer Klangen vykdė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus. Renginyje lietuvių, lenkų, rusų ir kt. tautų vaikai ir jaunimas jungtiniame orkestre grojo klezmer muziką. Kaip dar vienas tautų bendradarbiavimo įrodymas – renginio metu eksponuota Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos dailės skyriaus mokinių paroda „Žydiški simboliai“, kuri labai aiškiai įprasmino vizualinę renginio erdvę ir parodė vaikų – mokinių įsigilinimą į žydišką simboliką, kultūros paveldą bei sunkius istorijos momentus. Tokiu būdu yra skleidžiama tolerancijos šalia esančiam žinia. Jos yra mokoma ne tik kitos tautos žmogui, bet šalia esančiam kaimynui. Taip skatinamas empatiškumas, kuris mažina patyčių atsiradimą ir plėtojimąsi. Veikla ugdo pagarbą kitoms kultūroms, smalsumą, savirealizaciją, didina socialinę integraciją ir pasitikėjimą savimi.

Labai dėkojame Šiaulių Sauliaus Sondeckio gimnazijai, jos Mokytojui Voldemarui Barakauskui bei jo vadovaujamiems dailės skyriaus mokiniams prisidėjusiems prie projekto gyvavimo savo nuoširdžiais darbais: Austėjai Špokauskaitei, Evai Buitvidaitei, Karolinai Kovalevskajai, Viltei Vitkauskaitei, Martynai Žilinskaitei, Onai Aušrinei Kraptavičiūtei, Faustai Gedgaudaitei, Justinui Žuoliui, Viktorijai Levinskaitei, Eglei Radavičiūtei.

Rasa Vaičiulytė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.